TYT Tarih ve Coğrafya'ya nasıl çalışılmalı?

YKS öğrencisi

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ben sayısalcıyım. Tarih ve coğrafyaya günde kaç saat ayırmam lazım? Birçok sayısal öğrenci bu iki dersi hiç umursamıyor, siz nasıl çalışıyorsunuz?

Ben çalışmamıştım, bu biraz da sizin hedefinize bağlı aslında. 100K felan hedefliyorsanız Tarih ve Coğrafya çalışmak pek mantıklı olmayabilir çünkü yorum soruları var ve bilmeseniz bile cevaplayabiliyorsunuz ama Fen öyle değil.

Arkadaşlar, ben sayısalcıyım. Tarih ve coğrafyaya günde kaç saat ayırmam lazım? Birçok sayısal öğrenci bu iki dersi hiç umursamıyor, siz nasıl çalışıyorsunuz?
Ben 2018'de girdim sınava. Neredeyse hicbir ekstra çalışma yapmadım tarih ve coğrafya için; kendi genel kültürüme güvendim diyebilirim. TYT o sınavda biraz batmıştı ama matematik ve türkçe kaynaklıydı. TYT sıralamam 69k, yerleşme sıralamam ise sayısalda 27k idi.

Yanisi şu belli bir birikimin varsa yapılabilir dersler ve TYT'nin hatrı sayılır bir önemi yok. Birikim yok dersen son aylarda deneme çözdükten sonra ufak tekrarlar yaparsın, bunlara abanıp vakit ve net kaybetmeye lüzum yok.

1641990292884.png

Ekstra olarak çalışmadım, felsefe ve coğrafyaya biraz bakabilirsin.

Peki diyelim konuyu bilmiyorum yanımda küçük kitaplardan çalışsam olur mu? Mesela küçük cep konu anlatımları.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı