TYT ve AYT'ye nasıl başlanılmalı?

s7üü

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ben 12. sınıfa gececegim. Hala çalışmaya başlamadim. 2 hafta ise gideceğim. Ağustos başı asıl çalışmalara başlayacağım. Nereden başlayayım? Bazıları TYT gereksiz çalışma diyor, bazı arkadaşlarım da yazın TYT bitir diyor. Sizce ne yapayım? Bir de çok geç kaldım mi ağustos başıyla?

Yazın TYT'yi bitirip denemelere başlarsın, 12'de de yavaştan AYT konularını götürüp 2. Dönem başında sadece deneme ve konu eksiklerine bakarsın. Zaten çoğu lisede kurs desteği var ve 2. Dönemin ortalarına doğru tüm konuları bitirmeni sağlıyorlar

Arkadaşlar, ben 12. sınıfa gececegim. Hala çalışmaya başlamadim. 2 hafta ise gideceğim. Ağustos başı asıl çalışmalara başlayacağım. Nereden başlayayım? Bazıları TYT gereksiz çalışma diyor, bazı arkadaşlarım da yazın TYT bitir diyor. Sizce ne yapayım? Bir de çok geç kaldım mi ağustos başıyla?
İşe gitme dostum.1 yılını sınava ada.

Ben de bu sene 12. sınıf öğrencisi olacağım. Şu an da ilerlemekte olduğum plandan bahsedeyim sana. Pazartesi Matematik ve Edebiyat , Salı Biyoloji , Çarşamba Fizik , Perşembe Kimya ve Cumada coğrafya vs. çalışıyorum. Benim önerim bu yaz TYT'yi bitir. AYT'de temelin az çok varsa 3 aylık zaman dilimin 1 ayında AYT 11 konularını bitirebilirsin. Zaten sayısal öğrencisiysen Fizik ve Biyoloji zor 11. sınıfta.

Genelde bu tip soruları soranlar sınavda yapamıyor. Çünkü tüm yıl boyunca kafaları sürekli bu tür mükemmelliyetçi sorularda dolanıyor.
Bunun tek bir çözümü var ve 2 şey de gerekiyor.
Baş ve kıç.
Diğeri de azimle çalışacaksın. Stratejini kendin oluşturacaksın. Her insan farklı. Çalış denemelerdeki netlerini yükselterek ilerler isen sınavda iyi yaparsın. Diğer tüm tavsiyeler boşluktan ibaret.

Genelde bu tip soruları soranlar sınavda yapamıyor. Çünkü tüm yıl boyunca kafaları sürekli bu tür mükemmelliyetçi sorularda dolanıyor.
Bunun tek bir çözümü var ve 2 şey de gerekiyor.
Baş ve kıç.
Diğeri de azimle çalışacaksın. Stratejini kendin oluşturacaksın. Her insan farklı. Çalış denemelerdeki netlerini yükselterek ilerler isen sınavda iyi yaparsın. Diğer tüm tavsiyeler boşluktan ibaret.
Evet katılıyorum. Biz türkler biraz tembeliz. Bugün yapacağımız işi sürekli yarına ertelediğimizden o işi asla yapmıyoruz.

İşe gitme dostum. 1 yılını sınava ada.

Bende girmek istemiyorum da işte aile.

Ben de bu sene 12. sınıf öğrencisi olacağım. Şu an da ilerlemekte olduğum plandan bahsedeyim sana. Pazartesi Matematik ve Edebiyat, Salı Biyoloji, Çarşamba Fizik, Perşembe Kimya ve Cumada coğrafya vs. çalışıyorum. Benim önerim bu yaz TYT'yi bitir. AYT'de temelin az çok varsa 3 aylık zaman dilimin 1 ayında AYT 11 konularını bitirebilirsin. Zaten sayısal öğrencisiysen Fizik ve Biyoloji zor 11. sınıfta.

TYT'de sadece fen dersleri ve Türkçe yok mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı