TYT ve üniversite sınavına 9. sınıftan hazırlanma

Yazılılar gelene kadar dersleri hafif hafif tekrar et. Her yazılı dönemi yazılıya kadar olan kısmı sağlam oturtup geç. Fazla kasma kendini şimdiden sonra sıkabilir 4 senen var daha. Çok bozmamak lazım kafayı derslerle. Ufaktan tekrarını yapsan yeter. Matematiği fiziği sağlam tut gerisi unutulacak zaten. Yazılarda yapıp geç

Mesela şu kaynaktan çöz, şu ders videolarını izle ve şu konulara dikkat et gibi gibi.

Kaynak olarak bunu al 9.sınıfta çozmüştüm bayağı işime yaradı. Hocalara Geldik ve VIP fizik bayağı iyi. Plan program türü şeyler için gri koç a bakabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 9786257199094-600x750.jpg
    9786257199094-600x750.jpg
    39,8 KB · Görüntüleme: 43
Birey yayınlarının matematiği fena değil. Birey B sınava yönelik eski tip ve yeni tip olmak üzere 2 farklı soru bankası var. Eskisini bulabilir misin bilmiyorum bulduğun yerde al çok yararı olmuştu bana. Yenisinin de aynı şekilde soruları kaliteli.

Sakin ol. 9.sınıf derslerini iyi bir şekilde ilerletirsen konu olarak TYT'nin yarısını zaten görmüş olacaksın. Derslerini günü gününe takip et ve soru pratiğini geliştir. Kitap okuma alışkanlığı kazan ki anlaman ve paragraf çözümlerin gelişsin. Sosyal medyadan uzaklaşmaya yavaş yavaş başla, zaman ilerledikçe ne kadar boş bir şey olduğunu fark edeceksin.
Şu ders videolarını izle
Konu anlatım videolarında fazla boğulma. Bu iş soru çözülerek yapılacak bir iş. Okuldaki hocalarını düzgün dinle, eksik hissedersen konu anlatımı izle. Hocalar arasında siyah ile pembe gibi uçuk kaçık farklar yok. Hepsi aynı müfredatı anlatıyor. İzleye izleye kendine en uygun kanalları bulursun. Zamanla olacak kişisel bir şey bu.
Şu konulara dikkat et
Matematik için Üslü-Köklü Sayılar, Mutlak Değer, Oran-Orantı ve Üçgenler.
Biyoloji için Hücre.
Fizik için İş Güç Enerji, Kuvvet ve Hareket, Newton Hareket Yasaları
Kimya için Atom modelleri, Periyodik Tablo.

Özellikle sayısalcı olacaksan bu konular çok önemli. TYT için de aynı şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı