TYT'de 350.000'e girmek zor mu?

miss.gilbie

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba öncelikle. :) ben birkaç senedir okul yüzü görmemiş gelip geçici işlerde çalışmış biriyim. Bu senenin başında bir karar alıp tekrar üniversiteye hazırlanma kararı aldım. İstediğim bölüm ve okulun puanı 300.000 civarlarında, sıralaması ise 350.000'lerde, ayrıca istediğim bölüm 2 yıllık olduğu için sadece TYT sınavına gireceğim.

Bir süredir düzenli olarak günde ortalama 6-7 saat konu çalışıyor ardından da test çözmeye çalışıyorum. Önceliğim Türkçe ve matematik olduğu için şu an Türkçe konularını anlayarak bitirmeye çalışıyorum, konuların neredeyse yarısına geldim diyebilirim. Sorum ise şu andan itibaren bu tempo ile düzenli olarak çalışıp bahsettiğim puan ve sıralamaya yetişmek mümkün müdür? Yoksa şansımı seneye en başından daha çok vaktim varken denemek daha iyi mi olur?

Kolaylıkla yaparsınız, sıkıntı çıkmaz hocam.

Tarih, felsefe ve din kültürü soruları kolay oluyor.
Fizik, kimya, biyoloji içinse konu tekrarı yapılıp çözülebilir.
Matematik ve Türkçe ise konuyu iyi anlayıp fazlasıyla soru çözmeyi gerektiriyor.

İsterseniz bu sene temelinizi atın, önümüzdeki sınava girip 4 senelik bir yer için uğraşın.

Kolaylıkla yaparsınız, sıkıntı çıkmaz hocam.

Tarih, felsefe ve din kültürü soruları kolay oluyor.
Fizik, kimya, biyoloji içinse konu tekrarı yapılıp çözülebilir.
Matematik ve Türkçe ise konuyu iyi anlayıp fazlasıyla soru çözmeyi gerektiriyor.

İsterseniz bu sene temelinizi atın, önümüzdeki sınava girip 4 senelik bir yer için uğraşın.

Çok teşekkürler! Sözel derslerde pek zorlanmam sanırım ama Türkçe ve matematikten artan kalan zamanımda sözelden önce fen derslerine yoğunlaşmayı düşünüyordum çünkü yanlış görmediysem onlar daha çok puan veriyormuş. Yaş biraz ilerledi maalesef o yüzden 4 senelik okumaya pek sıcak bakmıyorum, mezun olana kadar 30'u geçmiş olacağım yoksa :D Direkt meslek yüksekokuluna gitmek biraz daha cazip geldi şu anki durumumda.

Geri
Yukarı