TYT'de tercih neye göre yapılır?

Girdiğin yıla göre yerleşirsin. Yani 2023 yılında bir yere gireceksen, 2022 yılındaki sıralamalar sadece "fikir" verir. O sıralamalar referans alınarak yerleşmezsin. Siz yerleştikten sonra da sizden sonrakiler sizin sıralamalarınız hakkında fikir edinerek tercihe yazarlar. Onlar yerleştikten sonra ise onlardan sonrakiler onlara göre sıralama tercihi yaparlar.

Girdiğin yıla göre yerleşirsin. Yani 2023 yılında bir yere gireceksen, 2022 yılındaki sıralamalar sadece "fikir" verir. O sıralamalar referans alınarak yerleşmezsin. Siz yerleştikten sonra da sizden sonrakiler sizin sıralamalarınız hakkında fikir edinerek tercihe yazarlar. Onlar yerleştikten sonra ise onlardan sonrakiler onlara göre sıralama tercihi yaparlar.

Anladım peki 2022'de 1M ile alan yere sence 700k sıralama ile girebilir miyim?

Anladım peki 2022'de 1M ile alan yere sence 700k sıralama ile girebilir miyim?
Şöyle düşün. Mesela orası 200 kontenjana sahip bir bölüm. Burayı artık 10000-20000 kişi, kaç kişi yazıyorsa yazıyor. Başvuranların içerisinden en yüksek sıralamaya sahip ilk 200 kişi kim ise, onlar giriyor. Yani senin 700K sıralaman, başvuranların içerisinde ilk 200'lük dilimdeyse, girebilirsin. Değilse, giremezsin.

Şöyle düşün. Mesela orası 200 kontenjana sahip bir bölüm. Burayı artık 10000-20000 kişi, kaç kişi yazıyorsa yazıyor. Başvuranların içerisinden en yüksek sıralamaya sahip ilk 200 kişi kim ise, onlar giriyor. Yani senin 700k sıralaman, başvuranların içerisinde ilk 200'lük dilimdeyse, girebilirsin. Değilse, giremezsin.

Anladım teşekkür ederim bölüm son 2 yıl 1M sıralama ile almış yüksek ihtimalle bu yılda 1M sıralama ile alır gibi.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı