TYT'ye günde ne kadar, nasıl çalışılmalı?

zahidbolat

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Erbaa
Merhaba, 10. sınıf lise öğrencisiyim. TYT'ye başlamak istiyorum. Yaz tatilinin sonuna kadar TYT bitirmek istiyorum. Sizce mümkün mü? Günde kaç saat çalışmayla bunu yapabilirim? Çalıştığım konuları unutmamak için ne yapabilirim? Detaylı anlatırsanız çok memnun olurum. İyi forumlar 👋

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an 10. sınıfa çalış sadece, yazın 9. sınıfı tekrar edersin. Ek olarak günlük paragraf + problem çözüp kitap okusan yeter. Haftanın bir gününü de dinlenmeye ayırmayı unutma.

Ben 4-5 saat diye düşünmüştüm ama fazla mı oldu?
Eğer başarılı olmak istiyorsan gözün eriyene kadar ders çalışman lazım. Ama ilk başlarda çok saat ile başlama. Bayar, sonra hiç ders çalışma isteğin kalmaz. Test kitaplarına para verdiğinle kalırsın.

2-3 saat az bir zaman. Sabah 3, akşam 3 saat şeklinde yapabilirsin. Sabahları erken kalkmayı dene. Biyolojik bir sıkıntı yoksa böyle daha iyi olur.

Eğer başarılı olmak istiyorsan gözün eriyene kadar ders çalışman lazım. Ama ilk başlarda çok saat ile başlama. Bayar, sonra hiç ders çalışma isteğin kalmaz. Test kitaplarına para verdiğinle kalırsın.

2-3 saat az bir zaman. Sabah 3, akşam 3 saat şeklinde yapabilirsin. Sabahları erken kalkmayı dene. Biyolojik bir sıkıntı yoksa böyle daha iyi olur.
Hocam şuan hedefim yok henüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı