TYT'ye nasıl çalışılır?

Daha fazla  
Meslek
NCR Trooper
Merhaba, bu sene 11.sınıfa geçeceğim, o yüzden yazın TYT'ye çalışmak istiyorum. Fakat TYT hakkında pek bilgim yok. Tek bildiğim 9 ve 10. sınıf konularını içerdiği. Peki bu konular tüm 9 ve 10. sınıfı kapsıyor mu yoksa belirli konular mı var?

Öncelikle matematikte fonksiyonlar konusunu çalışacağım çünkü 11.sınıf için bu konu önemliymiş. Diğer dersleri ne yapacağımı bilmiyorum. Kimya dersim idare eder ama biyolojim bayağı eksik. Bende 9. sınıfın 2. dönemi komple eksik.

Çok stres yaptım, acaba TYT çalışmak için geç mi kaldım? Yazın yetiştirebilir miyim?
Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Merhaba, bu sene 11.sınıfa geçeceğim, o yüzden yazın TYT'ye çalışmak istiyorum. Fakat TYT hakkında pek bilgim yok. Tek bildiğim 9 ve 10. sınıf konularını içerdiği. Peki bu konular tüm 9 ve 10. sınıfı kapsıyor mu yoksa belirli konular mı var? TYT hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Nasıl çalışılır, neler yapılmalı bilmiyorum. Nasıl çalışabilirim ve TYT için kitap alınır mı? Öncelikle matematikte fonksiyonlar konusunu çalışacağım. Diğer dersleri ne yapacağımı bilmiyorum. Kimya dersim idare eder ama biyolojim bayağı eksik. Bende 9. sınıfın 2. dönemi komple eksik.

Çok stres yaptım, acaba TYT çalışmak için geç mi kaldım? Yazın yetiştirebilir miyim?
Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.

Yorum yapamıyorum, her şey çorba olmuş durumda.
@Blacksidemre @Camila

Benim TYT sınavına girmeme 1 hafta falan kaldı. Daha başlamadım çalışmaya. Son gün çalışcam.

Merhaba, bu sene 11.sınıfa geçeceğim, o yüzden yazın TYT'ye çalışmak istiyorum. Fakat TYT hakkında pek bilgim yok. Tek bildiğim 9 ve 10. sınıf konularını içerdiği. Peki bu konular tüm 9 ve 10. sınıfı kapsıyor mu yoksa belirli konular mı var?
Tüm 9-10'u kapsar, ayrıca 9-10'da detaylıca anlatılmayan paragraf, bölme bölünebilme gibi birkaç konuyu daha kapsar.
Öncelikle matematikte fonksiyonlar konusunu çalışacağım çünkü 11.sınıf için bu konu önemliymiş. Diğer dersleri ne yapacağımı bilmiyorum. Kimya dersim idare eder ama biyolojim bayağı eksik. Bende 9. sınıfın 2. dönemi komple eksik.
Tek konuya çalışmak yerine baştan sonra çalışın derim. Youtube'a TYT matematik yazığınızda 10-15 tane kanalın 100'e yakın videoya sahip oynatma listeleri var. Oradan 2-3 video izleyip üstüne düzgün bir TYT matematik kitabından da soruları çözebilirsin. Aynı şeyleri FKB için de yaparsan bayağı iyi olur.
Sosyal ve Türkçe'ye ise 11'den 12'ye geçerken çalışman daha iyi olur, zaten şimdi çalışsan bile unutman olası.
Bu yaz konuları bitirirsen 12'de çok işine yarar fakat tüm konuları yetiştirmek zorunda değilsin. 11. sınıfa da kayabilir birazı, sorun olmaz.

Ben de bu dönem 11.sınıfa geçeceğim. Çalışmalarıma verdiğim ağırlık sırası en başta matematik ve geometri, ardından kitap okumak ve İngilizce çalışmak ardından da FKB dersleri geliyor. Matematikte sadece fonksiyon çalışmanız bir yarar sağlamayacaktır. Fonksiyonlar evet çok önemli bir konu ancak temel kavramlardan da soru geliyor, problemlerden de fonksiyonlardan da. Bu yüzden TYT'ye genel olarak baştan başlamak, fonksiyonlar konusuna önem vermek ve problemlere göz atmaya başlamak bu yaz yapılabilecek en güzel şeylerden birisi olacaktır. TYT Matematiği sadece konu bazında yorumlayamayız, çünkü gerçekten önemli olan bir problemler kısmı da var. Benim planıma göre, bu yaz tatilinde Matematik ve FKB kısmını götürebildiğim kadar götüreceğim, konuları hafifletmeye başladıktan sonra da paragraf-problem çözümüne 11.sınıf ile başlayacağım. Siz de kendinize uygun bir mentalite belirlerseniz, sizin için en iyisi olur. Bence geç kalmadık, hiç başlamamaktansa bu yaz başlamak iyidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı