TYT'ye nasıl çalışılmalı?

beoski

Centipat
11. sınıfa geçtim bu yaz boş durmak istemiyorum. TYT çalışmak istiyorum ama bu zamana kadar okul sınavlarına çalışmak dışında bir şey yapmadım. Sadece okulda 4 tane 10. sınıf denemesi yaptılar ortalamaları 70 net.
1)şimdi ben bu yazın TYT mi çalışmalıyım yoksa 9 ve 10. sınıfları tekrar mı etmeliyim bu ikisinin arasında bir fark var mı onu da bilmiyorum.
2)TYT çalışacaksam şimdilik sadece Türkçe matematik yeterli olur mu yoksa fen ve sosyal konularına da bakmalı mıyım? Sosyal hep kolay unutulur diyorlar.
3)bu yazın verimli geçmesi için günde kaç saat çalışmalıyım?
Cevap verecek kişilere şimdiden teşekkür ederim 🙂

TYT 9 ve 10. sınıf konularını kapsar. Sosyal şimdiden çalışılabilecek bir ders değil zaten eğer sayısal öğrencisiysen Türkçe, Matematik, Fen olarak bu üç dersi götürmen yeterli olur. Eşit ağırlık öğrencisiysen de Fen'i de sonraya bırak. Kaç saat çalışman gerektiğine de ona kendin karar vermelisin ama benim fikrimi soracak olursan bence 5 saatin aşağısına düşme günlük.

İstisnasız her gün paragraf ve problem.
Dil bilgisi ve TYT matematik konularını bitirin.
TYT fen bitirin.
Sosyal için çalışmanıza gerek yok son 1 ay halledersiniz.

TYT 9., 10., 11. sınıf konularını kapsıyor. 11. sınıf konularından Trigonometride gerek alan teoremleri ve bazı özel açıların ölçüsü de bulunur. İlk önce 9. sınıf konularınızı bitirin. Çünkü AYT derslerinin alt başlıklarını da etkileyecek ve temel oluşturacaktır. Örneğin Matematik için:
Mutlak Değer, Fonksiyonlar, Polinomlar ve dahası.

--> TYT Çalışma metodunuz şu olsun
-Günlük bir rutin oluşturun.
-Uykunuza önem verin.
-Günlük düzenli test çözün. (Mutlaka her hafta sonları geçmiş konularının tümevarım testlerini çözün.)
-Aylık denemeler yapın ve sıkılaştırın.
-YouTube gibi platformlardan da deneme ve soru çözümleri izleyerek kendinizi geliştirin ve konularınızı pekiştirerek kifayetli bir bilgiye sahip olun.
-Dahası da sizin elinizde.
Başarılar...

TYT 9 ve 10. sınıf konularını kapsar. Sosyal şimdiden çalışılabilecek bir ders değil zaten eğer sayısal öğrencisiysen Türkçe, matematik, fen olarak bu üç dersi götürmen yeterli olur. Eşit ağırlık öğrencisiysen de Fen'i de sonraya bırak. Kaç saat çalışman gerektiğine de ona kendin karar vermelisin ama benim fikrimi soracak olursan bence 5 saatin aşağısına düşme günlük.

İstisnasız her gün paragraf ve problem.
Dil bilgisi ve TYT matematik konularını bitirin.
TYT fen bitirin.
Sosyal için çalışmanıza gerek yok son 1 ay halledersiniz.

TYT 9., 10., 11. sınıf konularını kapsıyor. 11. sınıf konularından trigonometride gerek alan teoremleri ve bazı özel açıların ölçüsü de bulunur. İlk önce 9. sınıf konularınızı bitirin. Çünkü AYT derslerinin alt başlıklarını da etkileyecek ve temel oluşturacaktır. Örneğin matematik için:
Mutlak değer, fonksiyonlar, polinomlar ve dahası.

--> TYT çalışma metodunuz şu olsun.
-Günlük bir rutin oluşturun.
-Uykunuza önem verin.
-Günlük düzenli test çözün. (mutlaka her hafta sonları geçmiş konularının tümevarım testlerini çözün.)
-Aylık denemeler yapın ve sıkılaştırın.
-YouTube gibi platformlardan da deneme ve soru çözümleri izleyerek kendinizi geliştirin ve konularınızı pekiştirerek kifayetli bir bilgiye sahip olun.
-Dahası da sizin elinizde.
Başarılar...

Çok teşekkürler sağ olun.

Ben EA seçtim şu an biyoloji çalışıyorum 9 konusu eksik diye. Türkçe matematik ve sosyal bu yaz bitireceklerim.

Ben sayısal seçtim ben de sosyal yerine fen bitiririm diye düşünüyorum kolay gelsin.

Çok teşekkürler sağ olun.

Ben sayısal seçtim ben de sosyal yerine fen bitiririm diye düşünüyorum kolay gelsin.
Mutlaka Sosyal Bilimlere de göz atın. Özellikle Felsefe ve Din Kültürü derslerine ağırlık verin.
Neden?
Size net getirecektir. Dersler kolay. Yaklaşımınız mantıklı ise doğru yapar ve netleriniz artar.

Yeni konular

Geri
Yukarı