Uber Türkiye’de Yeniden Faaliyete Geçiyor! Erişim Engeli Kaldırıldı

Taksicilerin kazandıkları zaten az, bunlar da azaltacaklar. Allah sonumuzu hayır eylesin.
Hakkıyla kazananlara üzülüyorum ama kısa yol diye almayanlara, bilerek dolaştıranlara, turistlerden daha fazla para alanlara üzülmüyorum. Boğazlarında kalır aldıkları paralar umarım.

Olması gereken de buydu zaten. Öncelikle taksi düşmanı değilim. Fakat gördüğüm çoğu taksi şoförü aşırı agresif. Her şeye suç buluyorlar. Martı denen iki tekerlere bile ekmeğimizi yiyorlar denerek suç attı çoğu. Hem bakıyorum da çoğu da kısa mesafede adam almıyor. İşte işini hakkıyla yapana bir şey diyemiyorum. Umarım Türkiye'de kapanan böyle güzel şeyler tekrar açılır. Paypal gibi.

Taksicilerin kazançlari arttırılmalı ama malesef ülkemizde çok fazla niteliksiz taksici var. Geçen seneye kadar bir süre düzenli gittiğim bir hastane vardı. Hastane dönüşü taksi çağırıp durağa gitmek istiyorum ama her seferinde köprünün başında indiriyor, karşıya geç orada durak diyorlar. Çünkü direkt durakta bırakırlarsa dönüş zor oluyor. Neden direkt durağa gitmiyorsunuz diye sorunca bazen uzak yoldan gitmek gerektiğini ve çok yazacağını (yalan, yok öyle bir şey) söylüyorlar. Bir keresinde açık açık zor geliyor orası demişti taksici. Biz de gereksiz tartışma çıkmasın diye ustelemedik. Böyle bin tane misal var. Ha, işini doğru yapan hiç mi yok? Olmaz olur mu tabii ki var.

cats.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı