Uber yeni bahşiş özelliği

Bizi kıskanan ülkelere bakıyorum bugün alacağı ürün neredeyse 10 yıl önce de aynı fiyat. Bir de bize bakıyorum bugün alabileceğim ürünü yarın alamıyorum.

Bu durum, o ülkelerin daha çok gelişmiş olduklarını ve sistemlerini daha erken yıllarda kurduklarını gösteriyor fakat bu durumun Türkiye'nin gelişim verileriyle bir alakası yok.

Türkiye daha önceki yıllara göre gelişmiş mi? Gelişmiş. Evet, diğer birçok ülkenin hala gerisinde ama bu gelişmiş olduğu gerçeğini değiştirmez. Ayrıca Türkiye'nin son 4 yıldır ekonomik olarak daraldığı gerçeği de değişmez.

Sonuç olarak konudan konuya geçme. Sorduğun soru ile verdiğin örneğin bir bağlantısı yok.

@DaTTeBayoTheFrog @Viktor R3znov vaktinizi siyaset gibi yalan dolan bir kelimeyi tartışmak için değil kitap okumak için harcayın, hatta size tavsiyem;

Cumhuriyet'in İlk Yüzyılı 1923-2023

Türkiye'de Sanayileşmenin Serüveni

Bu kitapları okuyunca sorunun 15-20 yıl değil, uzun zamanlı bir durum olduğu ortaya çıkacak, son 15-20 yıl ise bu sorunları en belirgin hale sokan yanlışların yapıldığını fark edeceksiniz. Bence bir okuyun kaybetmezsiniz.
Ben yaşadığım gördüğüm için 10-15 yıl dedim.

@DaTTeBayoTheFrog @Viktor R3znov vaktinizi siyaset gibi yalan dolan bir kelimeyi tartışmak için değil kitap okumak için harcayın, hatta size tavsiyem;

Cumhuriyet'in İlk Yüzyılı 1923-2023

Türkiye'de Sanayileşmenin Serüveni

Bu kitapları okuyunca sorunun 15-20 yıl değil, uzun zamanlı bir durum olduğu ortaya çıkacak, son 15-20 yıl ise bu sorunları en belirgin hale sokan yanlışların yapıldığını fark edeceksiniz. Bence bir okuyun kaybetmezsiniz.

Güzel tavsiyelerin için teşekkürler fakat örneğini verdiğin kitapları ben çoktan okudum :)

Birkaç dengesiz yüzünden işini hakkıyla yapan bazı taksicilerde küfür yiyor maalesef.
Tam tersi, birkaç tane dediğin işini hakkıyla yapanlar. Taksicilerin büyük çoğunluğu ise şöyle:
  • Yağmurda kısa mesafe diye almazlar
  • Araçta sigara içer
  • Gereksiz muhabbetlere girer laubali olurlar
  • Para üstünde bozuk varsa isteye kadar vermezler
  • 200-100-50 Lira bütün para verince söylenirler
  • Kısa mesafeye gideceğini söylediğinde söylenirler
  • Kadınsan taciz etme ihtimalleri var
  • Turistsen veya yolu bilmiyorsan gezdirilme ihtimalin yüksek
  • Trafik varsa gitmek istediğin yere götürmez.
  • Trafikte sıkışırsa sizden ek ücret talep eder.

Seviyeli bir tartışma :)

Dosya Ekleri

• jackson.gif
    jackson.gif
    611,3 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu durum, o ülkelerin daha çok gelişmiş olduklarını ve sistemlerini daha erken yıllarda kurduklarını gösteriyor fakat bu durumun Türkiye'nin gelişim verileriyle bir alakası yok.

Türkiye daha önceki yıllara göre gelişmiş mi? Gelişmiş. Evet, diğer birçok ülkenin hala gerisinde ama bu gelişmiş olduğu gerçeğini değiştirmez. Ayrıca Türkiye'nin son 4 yıldır ekonomik olarak daraldığı gerçeği de değişmez.

Sonuç olarak konudan konuya geçme. Sorduğun soru ile verdiğin örneğin bir bağlantısı yok.
Daha fazla uzatmaya gerek yok siz nasıl olsa anlamayacaksınız ve konudan konuya geçtiğim yok.

Daha fazla uzatmaya gerek yok siz nasıl olsa anlamayacaksınız ve konudan konuya geçtiğim yok.

Bak güzel kardeşim, Türkiye, o saydığın ülkelere göre daha az gelişmiş. O yüzden o ülkelerin alacağı ürünlerin fiyatları 10 yıl önce de neredeyse aynı fiyat ama bu durum Türkiye'nin gelişim verilerini değiştirmez. Kendi içerisinde gelişiyor fakat diğer ülkelere kıyaslandığında yeterli değil. Bu cümleyi anlamanın neresi zor? Anlamayan sensin.

Bak güzel kardeşim, Türkiye, o saydığın ülkelere göre daha az gelişmiş. O yüzden o ülkelerin alacağı ürünlerin fiyatları 10 yıl önce de neredeyse aynı fiyat ama bu durum Türkiye'nin gelişim verilerini değiştirmez. Kendi içerisinde gelişiyor fakat diğer ülkelere kıyaslandığında yeterli değil. Bu cümleyi anlamanın neresi zor? Anlamayan sensin.
Alım gücü olarak bahsediyorum ve alım gücü olarak gelişmiyoruz. Madem o ülkeler kadar gelişmemiş bir ülkeyiz neden bu kadar gereksiz harcama var? Bu son mesajım daha fazla uzatmaya gerek yok. İyi günler.

Alım gücü olarak bahsediyorum ve alım gücü olarak gelişmiyoruz. Madem o ülkeler kadar gelişmemiş bir ülkeyiz neden bu kadar gereksiz harcama var? Bu son mesajım daha fazla uzatmaya gerek yok. İyi günler.

Bir ülkenin gelişimini sadece alım gücü belirlemez. Kaldı ki gelişim faktörü sadece ekonomik yönden de olmaz. Birçok veya birkaç kanaldan gelişim sağlanabilir. Gönül ister ki kapsamlı bir gelişme olsun. Son sorunu ise bana sorma, siyasetçilere ve halka sor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı