Ubisoft oyunlarını Steam'den açamıyorum

sigurvegarinn

Kilopat
Daha fazla  
Steam'deki Ubisoft indiriminden yararlanıp iki tane tek kişilik oyun alayım dedim. FarCry 5 ile AC: Odyssey aldım. İkisini de indirdim, kurulumu tamamlandı. Odyssey'i açmaya çalıştığımda uPlay açılıyor ve aktivasyon kodu istiyor. Aradım taradım ve sanırım artık Steam aktivasyon kodunu paylaşmıyor. Eskiden paylaşıyordu. Bu oyunu açamadım. İnternette Steam ile UPlay'i bağlaman lazım diyorlar. Ayarlarda sadece Steam'de oyun açtığında hatırlatma ver diye bir seçenek var ve işaretli. Otomatik başlaması gerekmiyor mu bu nasıl iş?

Gelelim diğer soruna Far Cry 5'i deneyim dedim. O diğerinden de kötü oynaya basıyorum, ilk kurulum ekranı gözüküyor kayboluyor ve duruyor. uPlay ile Steam arasında bir uyumsuzluk var. Ubisoft oyunlarında başka sorun yaşayan oldu mu? Yönetici olarak çalıştırdım hepsini. UPlay'i yeniden kurdum. Ne yapmam lazım. Böyle giderse iade etmek zorunda kalacağım.

Not: Windows 10 kurulu, daha önce Steamden almadığım AC: Origins'i yüksek ayarlarda oynadım. Sistemde bir sıkıntı yok. Ama gel gelelim her iki oyun ilk kurulum ekranından öteye geçemedi.

Steam'in hangi uPlay hesabına bağlı olduğunu bulmanız gerekiyor. Oyun büyük ihtimalle başka bir hesabınıza kayıtlı olabilir. Ben böyle bir sorunla karşılaşmıştım bu şekilde çözdüm.

Bunu Ubisoft'a bildir, nasıl bağlamam gerekiyor diye, hiç denedin mi?

Tabiki hem Steam'e hem Ubisoft destek'e yazdım. İkisinden de bir cevap yok. Steam coronavirüsten dolayı geç cevaplayabiliriz diyor öbürü yoğunluktan bahsediyor.

Steam'in hangi uPlay hesabına bağlı olduğunu bulmanız gerekiyor. Oyun büyük ihtimalle başka bir hesabınıza kayıtlı olabilir. Ben böyle bir sorunla karşılaşmıştım bu şekilde çözdüm.

Her iki oyunu da herhangi bir uPlay hesabına bağlamadım. Direkt indirdiğim gibi oynaya bastım. Odyssey ilk kez çalıştırılmaya başlatılıyor dedikten sonra uPlay açıldı. Kullanıcı girişi istedi yaptım. Aktivasyon kodu sordu bu sefer.

Her neyse iki oyunu da iade ettim. Orijinal aldığım oyunlarda böyle bir sıkıntı olması insanı gerçekten yoruyor. Hem para veriyorsun hem rezil oluyorsun.

Tabiki hem Steam'e hem Ubisoft Destek'e yazdım. İkisinden de bir cevap yok. Steam coronavirüsten dolayı geç cevaplayabiliriz diyor öbürü yoğunluktan bahsediyor.

Her iki oyunu da herhangi bir uPlay hesabına bağlamadım. Direkt indirdiğim gibi oynaya bastım. Odyssey ilk kez çalıştırılmaya başlatılıyor dedikten sonra uPlay açıldı. Kullanıcı girişi istedi yaptım. Aktivasyon kodu sordu bu sefer.

Her neyse iki oyunu da iade ettim. Orijinal aldığım oyunlarda böyle bir sıkıntı olması insanı gerçekten yoruyor. Hem para veriyorsun hem rezil oluyorsun.

Zaten siz uPlay bağlamasanız bile önceden Steam hesabınız uPlay hesabına bağlı olduğunda oyunlar direkt o hesaba kayıt oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı