Ubuntu 14.04 Live USB Nasıl Oluşturulur?

KeremBS

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Ubuntu 14.04'ü USB Flash Belleğin içine kurmak istiyorum yani USB'nin harddisk görevinde olmasını istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Universal Usb Creator ile yapmayı deniyorum fakat sadece Ubuntu'yu dene seçeneğiyle sistemi kullanabiliyorum. Ben tam kurulum yapmak istiyorum.

Hocam Rufus ile Universal Usb Creator zaten aynı işlevi görmuyor mu? Boot ettikten sonra hangi adımları izlemem gerek?

Live USB oluştururken persistant bölüm de oluşturursanız yaptığınız değişiklikler kayıtlı kalır. Live USB olarak açarsınız. Yaptıklarınız kaydedilir.
Persistance dosyası oluşturabilen araçlar var.
http://www.linuxliveusb.com/

Hocam site açılmıyor

Siteyi girmeyi başardım. Fakat istediğim tam olarak bu değil. Gerçekten HDD'ye yüklemiş gibi olmasını istiyorum. Bu yolla Ubuntunun açılması çok uzun sürüyor zaten

Hocam bu şekilde kullanmaya razı oldum fakat 2 sorum var:
1) USB'yi boot ettikten sonra Try Ubuntu,Install Ubuntu,Help gibi kısımlar çıkıyor. Ben bunun çıkmasını istemiyorum. Direkt olarak dosyalarımın kayıtlı olduğu Try Ubuntu kısmına girmesini istiyorum nasıl yapabilirim? Aksi takdirde 2.5 dakika bekletiyor.
2) HDD'yi takıp USB'yi boot edip Ubuntu Live USB kullansam HDD dosya sistemine zarar verir mi?

HDD'e kurulmuş gibi kullanamak istiyorsan 2 USB lazım. Birine Rufus ile imajı yazdırırsın. Daha sonra Live olarak başlatırsın. Kurulumu yapacağın zaman 2.USB'yi kurulum yeri olarak belirlersin.
(Not: Daha önce harici HDD için bu yöntem denenmiştir. USB için yazma engeli olabilir.)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı