Ubuntu 16.04 İntel Grafik Kartını Görmüyor

undoman

Hectopat
Daha fazla  
Unkown device yazıyor altında bir sürücü var. İntel-mikrokod (tescilli) İntel CPU'lar için mikrokod yazılımı falan yazıyor. Ne yapmalıyım, bunu mu kurayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz şey yanılmıyorsam işlemci ile alakalı, ekran kartı ile değil.

Normalde işlemci BIOS tarafından verilen mikrokodu kullanır, GNU/Linux dağıtımları ise işlemcinin mikrokodunu bu sürücü ile (BIOS'u güncellemeye gerek kalmadan) güncelleyebiliyor.

Eğer bilgisayarınız herhangi bir sorun çıkartmıyorsa, sahipli mikrokod sürücüsünü kurmanıza gerek yok.

(İngilizce detaylı bilgiler şurada ve şurada.)

Dediğiniz şey yanılmıyorsam işlemci ile alakalı, ekran kartı ile değil.

Normalde işlemci BIOS tarafından verilen mikrokodu kullanır, GNU/Linux dağıtımları ise işlemcinin mikrokodunu bu sürücü ile (BIOS'u güncellemeye gerek kalmadan) güncelleyebiliyor.

Eğer bilgisayarınız herhangi bir sorun çıkartmıyorsa, sahipli mikrokod sürücüsünü kurmanıza gerek yok.

(İngilizce detaylı bilgiler şurada ve şurada.)
Kurdum bir zararı olur mu kaldırayım mı ? Kurmadan önce bir sorun yoktu kurduktan sonrada yok. Ancak işlemci ile ilgiliyse intel grafik kartını neden görmüyor 14.10 sürümü görüyordu diye hatırlıyorum.

Kurdum bir zararı olur mu kaldırayım mı ? Kurmadan önce bir sorun yoktu kurduktan sonrada yok. Ancak işlemci ile ilgiliyse intel grafik kartını neden görmüyor 14.10 sürümü görüyordu diye hatırlıyorum.
Öyleyse kaldırmanıza gerek yok, kalabilir.
Yalnız bilgisayarın grafik kartını görmediğini nasıl öğrendiniz? O kısmı pek anlamadım. Sistem bilgisinden mi göstermiyor?

İşlemcinizin modeli nedir ? Yeni mimariler için i915 sürücülerini kurmanız gerekebilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı