Çözüldü Ubuntu 20.04 tabanına Nvidia-340 sürücüsü kurulabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

DDR 5 RAM

Hectopat
Makaleler
3
Nvidia-340 sürücüsünü Pardus 21'e kuramazsın, yukarıda yazdım zaten, elle veya başka bir şekilde farketmiyor. İllâ Pardus kullanmak istiyorsan, önceki 19. sürümü kurmayı dene, 19. sürüme bu aygıt sürücüsü kurulabilir.

Pardus 21'deki asıl sorun ekran yırtılması ise, yeni bir konu açabilirsin.
Hocam tekrar merhaba. Ubuntu'nun son versiyonu olan 20.04.3 ü indiriyorum şuan. Bu destekliyor mu o sürücüyü?

Düzenleme: Pardon hocam yukarıda yazmışsınız görmedim. Teşekkürler. :)

Çözüm
Aşağıdaki komutları çalıştırıp PPA deposunu ekledikten sonra, Ek Sürücüler ya da Sürücü Yönetici aracı ile kurulum yapabilirsin.

Kod:
sudo add-apt-repository ppa:kelebek333/nvidia-legacy
sudo apt-get update
Ubuntu 20.04'ün güncel sürümleri HWE çekirdek kullanıyor, ilk çıkan sürümü çekirdek 5.4 ile geliyor. İlk çıkan çekirdek 5.4'lü sürüme depodan Nvidia-340 sürücüsü kurabilirsin. 20.04.x'li HWE çekirdekli sürümlere şurada bahsettiğim PPA deposunu ekledikten sonra Nvidia-340 sürücüsünü kurabilirsin. Manjaro nasıldır?

Ubuntu 20.04'ün güncel sürümleri HWE çekirdek kullanıyor, ilk çıkan sürümü çekirdek 5.4 ile geliyor. İlk çıkan çekirdek 5.4'lü sürüme depodan Nvidia-340 sürücüsü kurabilirsin. 20.04.x'li HWE çekirdekli sürümlere şurada bahsettiğim PPA deposunu ekledikten sonra Nvidia-340 sürücüsünü kurabilirsin. Manjaro nasıldır?
Hocam bu PPA deposunu nasıl ekleyeceğim? Orada yazanda pek anlamadım da. Kodları size zahmet atabilir misiniz?

Aşağıdaki komutları çalıştırıp PPA deposunu ekledikten sonra, Ek Sürücüler ya da Sürücü Yönetici aracı ile kurulum yapabilirsin.

Kod:
sudo apt-get update

Çözüm

Kod:
sudo apt-get update
Teşekkür ederim. :)

Kod:
sudo apt-get update
Hocam ek sürücüler sekmesinde görünmüyor başka bir şey. PPA ı kurmadan öncekiler görünüyor. PC yi yeniden mi başlatmalıyım?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü - 2022-02-12 13-45-45.png
    Ekran Görüntüsü - 2022-02-12 13-45-45.png
    206,6 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleme:
Ekran görüntüsünde görüntüsünde görünüyor. Bu aynı sürücünün daha güncel çekirdekler için inşa yamaları eklenmiş hali sadece.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı