Ubuntu boot ekranında gözükmeme sorunu

gokaykrtls

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Arkadaşlar Rufus ile fat32 formatında Ubuntu iso dosyanı USB belleğe yazdırdım ancak boot menüsünde USB belleğim gözükmedi. Sorun sizce ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
BİOS'tan boot ettircem ancak flash belleği görmüyor. GRUB dediğin sanırım yükledikten sonra işletim sistemi seçimi yapılan ekran oraya daha gelemedim :D Windows 10 yüklü bir cihaza ek olarak ubuntu kurmayı deniyorum cihaz eski olduğu için windows ağır geliyor. Ancak flash belleği yazdırıp bilgisayara taktığımda görmüyor acaba nerede yanlış yapıyorum bir kaç yol denedim ama işe yaramadı.

Yaptığım bilgisayarda USB 3.0 portu yok zaten, ayrıca ubuntu da Linux tabanlı bir işletim sistemi değil mi?

Benim bilgisayarımda usb 3.0 portuna takınca görmüyor 2.0 a takınca görüyor. Böyle bir sorun olabilir yada biostan usb boot priorities kısmına bakın.

Ne demek istediğinizi anlayamadım. Arch kullanılmamalı mı ?
Arch kullan ma diyen mi oldu sana ;) Arch & Kali = Ben :matrix: Yeni başlıyanlar için Debian iyi olur diyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı