Ubuntu için flux benzeri renk filtresi önerisi

ZeuzibeN

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ekranım baya kalitesiz ve gözümü çok yoruyor şu ana bilgisayarımda 2 işletim sistemi var windows ve ubuntu. Windoswta illaki fluxla kullanıyorum yoksa gözlerim dayanmıyor ekran çok göz yoruyor. Ubuntu'da da böyle birşey vardır illaki diye araştırdım baya ama nerdeyse hiç program bulamadım. BUlduğum tek program var oda redshift ondanda hiç memnun kaldığımı söyleyemem herhangi bir ayar yok sadece aç kapa. En azından filtreleme miktarını seçebilseydik az çok diye belki adare ederdi ama dediğim gibi aç kapa hiç hoş değil.

Evet istediğim şey işe yarar bir "Ekran Renk Filtresi" programı. :)

Dostum sen öyle diyon da benim ekranım oldukça parlak ama senin dediğin programı araştırdım, hala gözlerim toparlanamadı. Bende mi gariplik var yoksa bu program mı sorunlu ?

Onun yerine sana şöyle bişi önersem ?

Gtk arayüzü;

Lhun-Magol GNOME-Look.org

İcon Pack;

Royal Blue GNOME-Look.org

Biraz daha karanlık renkte olduğu için daha az göz yoracağını düşünüyorum...

Ayrıca Xfce'ye geçmeyi düşünürsen daha hızlı ve eğlenceli bir sistemin olabilir :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tema(veya sistem) olarak değişsede örneğin internette gezerken bunun hiçbir faydası olmayacaktır. Xfce'de hoş olmadığını söyleyemem ama Ubuntu ve Pardus'u çok uzun zamandan beri kullanırım elim alışkın hem, hemde Ubuntu'nun klasik temasınında fazla bir eksiği olduğunu söyleyemem. Dediğim gibi mavi ışığı filtreleyecek bir program önerirseniz daha iyi olur.

Stylish'i araştırmanızı öneririm. Hazır temalar olmakla birlikte her web sitesi için sizin bilgisayarınıza özel temalar yazabilirsiniz. Firefox'da mevcut bu eklenti. Chrome'da bilmiyorum ama olabilir.

addons.mozilla.org: Stylish :: Add-ons for Firefox

Bir çok web sitesi için temalar mevcut. En yoğun kullanılanlar özellikle. Sık kullandığınız web siteleri için tema yazsanız yada diğer kullanıcıların yazdığı bir temayı indirseniz sanırım yeterli olur.

Bu arada technopat'tan bu site ile ilgili tema eklentisi istiyoruz :) Böyle çok arkadaş var forumda. En azından arkaplan rengini ayarlama olsun en altta bir yerde :)

Dostum, kusura bakma ama araştırmadan konu açmışsın. Flux zaten cross platform bir uygulama imiş. Buradan yükleme ile ilgili detayları bulabilirsin;

www.linux-magazine.com: Avoiding Eye Strain » Linux Magazine

flux'un linux sürümünü buldum. Kurdum fakat çalışmadı daha doğrusu bir sorun var gibi. Pek uğraşamadım fakat daha güzel olduğuınu düşündüğüm bir program buldum "iris" bunun linux sürümü var mı bilmiyorum çünkü bir sitede var olarak gösteriyor fakat kendi sayfasında böyle bir yönlendirme veya sürümlerden linux gibi birşey yazmıyor o yüzden "play on linux" ile windows sürümünü kurdum eğer benim gibi başka seçeneğiniz yoksa böylede yapılabilir.

Playonlinux sadece wine sanal makinesini etkiler. Flux doğrudan sistemle ilgili. Tamamen işlevsiz. Eğer yüklemede sorun yaşadıysanız başka bir ppa bulabilir yada forum'da ne sorun yaşadığınızı daha detaylı anlatabilirsiniz. Bu sayede daha iyi yardımcı olabiliriz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı