Ubuntu için Rufus uygulaması nasıl kurulur?

Şu anda yazı yazabiliyorum. Ama terminal çok karışık geldi. Şu terminalsiz yönetmi denedim ama bir dosyayı açamadı gibi bir hata verdi tekrar deneyeceğim.

Dosya yöneticisi ile indirdiğin klasöre gir. Sağ tıkla terminalı buradan aç'a tıkla.

Sudo ventoygui ile arayüz açabilirsin.

Ya da 2. yöntem tamamen terninalden yapmak için.

sudo ventoy -i /dev/sdx
(Burada X USB adı siz kendi bilgisayarına göre yapacaksınız. Mesela ben de sdb)

sudo ventoy -u (bu güncelleme yapmak için)

Son düzenleme:
Dosya yöneticisi ile indirdiğin klasöre gir. Sağ tıkla terminalı buradan aç'a tıkla.

sudo ventoy -i /dev/sdx

sudo ventoy -u (bu güncelleme yapmak için)
Deneyeceğim
Terminalsiz denedim ama install.win diye birşey kopyalanmadı. Bir kere daha kendisini klosörün içine atmayı deneyeceğim

Deneyeceğim.
Terminalsiz denedim ama install. Win diye bir şey kopyalanmadı. Bir kere daha kendisini klosörün içine atmayı deneyeceğim.

Hocam USB takıp yapacaksınız. USB adı Ventoy oluyor. Bu işlemleri yaptıktan sonra tek yapmanız gereken ISO'ları USB içine atmak. Mesela atıyorum Ubuntu.iso var. Onu USB içine atınca oluyor.

@Silinen üye Burada OzgunP hocam çok güzel bir biçimde açıklamış. Eğer yapamadıysanız bunu da deneyiniz.

ZIP dosyasını klasöre çıkarın. Klasörde sağ tıklayıp terminal açın. Sonrasında şu komutu girin:

./VentoyGUI.x86_64.(uzantı adını hatırlamıyorum. Onu yazmayı unutmayın.)

Bunu girdikten sonra arayüze sahip bir Ventoy açılacak. Ayarlarınızı yapabileceksiniz.

ZIP dosyasını klasöre çıkarın. Klasörde sağ tıklayıp terminal açın. Sonrasında şu komutu girin:

./VentoyGUI.x86_64.(uzantı adını hatırlamıyorum. Onu yazmayı unutmayın.)

Bunu girdikten sonra arayüze sahip bir Ventoy açılacak. Ayarlarınızı yapabileceksiniz.

Ben direk mağazasından indirip kullandığım için ./ eklemeyi unutmuşum

Sudo Ventoy -i /dev/sdx

Sudo Ventoy -u (bu güncelleme yapmak için)

Düzeltme
sudo ./ventoyGUI. X86_64

Son düzenleme:

Geri
Yukarı