Ubuntu Mate 19.10 AMD ekran kartı sorunu

Sytten

Decapat
Selamlar, bilgisayarımda iki adet ekran kartı var. Biri Intel HD Graphics 4000 diğeri ise AMD Radeon HD8670M. Bilgisayarımda şu an Ubuntu Mate 19.10 kurulu. Sorunum ise şu: Oyun oynarken AMD ekran kartının devreye girmesini istiyorum, bunu nasıl yapabilirim? Windows kullanırken AMD Radeon software programından oyun profiline girip yüksek performans seçiyordum ve AMD ekran kartı devreye giriyordu, Ubuntu Mate'de de bunu yapabileceğim herhangi bir yazılım yok mudur? Araştırdım biraz fakat bir şey bulamadım.

Sistem çalışırken kart seçme seçeneğiniz bulunmuyor. Kernel hangi driveri ilk olarak yüklerse oyunlarınız onunla açılır. Aşağıdaki kodun çıktısını atar mısınız?

sudo apt install inxi
inxi -G

Sistem çalışırken kart seçme seçeneğiniz bulunmuyor. Kernel hangi driveri ilk olarak yüklerse oyunlarınız onunla açılır. Aşağıdaki kodun çıktısını atar mısınız?

sudo apt install inxi
inxi -G
Graphics:
Device-1: Intel Haswell-ULT Integrated Graphics driver: i915 v: kernel
Device-2: AMD Sun XT [Radeon HD 8670A/8670M/8690M / R5 M330 / M430 /
Radeon 520 Mobile]
driver: radeon v: kernel
Display: x11 server: X.Org 1.20.5 driver: ati,modesetting,radeon
unloaded: fbdev,vesa resolution: 1366x768~60Hz
OpenGL: renderer: Mesa DRI Intel Haswell Mobile v: 4.5 Mesa 19.2.8

Bu şekilde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı