Ubuntu nasıl kaldırılır?

attackred

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma Ubuntu kurmuştum D diskinden 250 GB alan ayırıp. Şimdi Ubuntu ile ilgili bir işlemim yok ve kaldırmak istiyorum. Nasıl yapabilirim acaba? Böldüğüm alanı geri diske nasıl ekleyebilirim? 1TB alan normalde ama şu an 700 GB gözüküyor.
Belirtmem gerek, C diskini SSD olarak sadece Windows için ayırdım. Orada hiçbir sonradan kurulu program vs. bulunmuyor ve kurduğum tüm programlar D diskinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarıma Ubuntu kurmuştum D diskinden 250 GB alan ayırıp. Şimdi Ubuntu ile ilgili bir işlemim yok ve kaldırmak istiyorum. Nasıl yapabilirim acaba? Böldüğüm alanı geri diske nasıl ekleyebilirim? 1TB alan normalde ama şu an 700 GB gözüküyor.
Belirtmem gerek, C diskini SSD olarak sadece Windows için ayırdım. Orada hiçbir sonradan kurulu program vs. bulunmuyor ve kurduğum tüm programlar D diskinde.

Ubuntu bir program yada betik olmadığı için kaldıramazsın. Ancak Ubuntu'nun kurulu olduğu bölümü biçimlendirerek sorunu çözebilirsiniz.

Windows kurarken biçimlendirirsen kaldırmış olursun.
Windows zaten baska bi diskte kuruluymus.
@attackred Baslat tusuna sag tikla, orada Disk Management gibi bi secenek goreceksin.
Disk management penceresinden Ubuntu'nun secili oldugu partition'u bul, o oldugundan emin ol sonra sag tikla formatlayip, bi solundaki partition'i sag tiklayarak genislet diyip Ubuntu'ya ayirdigin kismi yine D surucusune ekleyebilirsin.

Windows zaten baska bi diskte kuruluymus.
@attackred Baslat tusuna sag tikla, orada Disk Management gibi bi secenek goreceksin.
Disk management penceresinden Ubuntu'nun secili oldugu partition'u bul, o oldugundan emin ol sonra sag tikla formatlayip, bi solundaki partition'i sag tiklayarak genislet diyip Ubuntu'ya ayirdigin kismi yine D surucusune ekleyebilirsin.
maalesef, ayrılan alanı tekrar atamaya çalıştığım zaman kabul etmedi. Tekrar sıfırdan kurulum yaptım tüm gece program yüklemekle meşguldüm :D öğrenmiş oldum bundan sonra harici disk alır kurarım. Teşekkürler yardım için.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı