Ubuntu nasıldır?

Jack İşte

Hectopat
Makaleler
5
Yer
İstanbul, Esenyurt
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Bilgisayar: Asus GTX 1060 6 GB Dual White GPU, Intel i7 3770s CPU, Gigabyte 240 GB SSD, H61M-K motherboard, Corsair 550W PSU

Telefon: S7 Edge (Hero2_lte)
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Ben araştırdım ama pek bir şey bulamadım. Kubuntu'nun özelliklerinden bahseder misiniz? Örnek: Güncellemeleri, virüs koruması, mağazası, uygulama desteği.

Mağazası kötü. Package manager ile daha çok şeye erişirsin snap mağazasına göre :D. Uygulama desteği hemen hemen tüm debian tabanlı dağıtımlarla aynı, bazı paketler güncellemeyi geriden alıyor. Düzenli updateleri var.
Kubuntu'nun özelliklerinden bahseder misiniz?
Normalde Ubuntu GNOME'un özelleştirilmiş versiyonunu kullanır masaüstü ortamı olarak, Kubuntu ise KDE Plasma kullanıyor. Kalan tüm özellikleri aynı. Virüs koruması ise GNU/Linux dağıtımlarıyla hemen hemen aynı olmalı.

Kubuntu kullanan çok. Kendisi KDE Plasma ile geliyor.
Daha özelleştirilebilir yani.

Uygulama desteği olarak Debian tabanlı bir sisteme kurabildiğiniz hemen hemen her şey bu dağıtıma kurulur.

Virüs koruması olayı şöyle. Sisteme virüs bulaştırabilmek için gerçekten uğraşmanız lazım.

Yani sonuç olarak kurayım mı? Sistem bilgilerim de düşük baya. Retro bilgisayar kadar. @notcfn sen de bir bakar mısın?

Sistemin düşükse minimal bir şeylere bakman lazım.
Xfce kullanan sistemlerden sana Zorin OS Lite önerebilirim.

Bir de 32 bit sürümü var mı?

Zorin OS Lite, eski bilgisayarları desteklediğini söylüyor. Bi' bak derim. Destekliyordur büyük ihtimalle.

İndiriyorum Lite sürümünü ama herhangi bir kod istemiyor değil mi ücretsiz?

Geri
Yukarı