Ubuntu serverda kodlarımı nasıl düzenleyebilirim?

Gustave Le Boon

Hectopat
Digitalocean üzerinden Ubuntu 20.04 server kiraladım. GitHub üzerinden uygulamayı yükledim. Ancak uygulamada bazı değişiklikler yapmam gerektiğinde nasıl düzenleyeceğim?

Visual Studio Code kullanıyorsan Remote SSH eklentisi kullanarak kendi bilgisayarında dosyaları değiştirebilirsin.

1634798170340.png

Visual Studio Code kullanıyorsan Remote SSH eklentisi kullanarak kendi bilgisayarında dosyaları değiştirebilirsin.

Eki Görüntüle 1194355
Cidden güzelmiş. Bağlanıp değiştirebildim. Fakat belli bir yerden sonra baya kasmaya başladı. Server yanıt vermeyi bile kesti. Bunun hakkında bir fikrin var mı?
nano dosya_adi İşlem bitikten sonra Ctrl+x ardından “y” tuşu sonra da enter. En son Web uygulamasını yeniden başlat.
Dostum bunu yapabiliyorum ama bir sayfada 400 satır falan kod var. Yani not defterinde kod yazmak gibi bir şey bu. Çok amele işi değil mi?

Cidden güzelmiş. Bağlanıp değiştirebildim. Fakat belli bir yerden sonra baya kasmaya başladı. Server yanıt vermeyi bile kesti. Bunun hakkında bir fikrin var mı?

Dostum bunu yapabiliyorum ama bir sayfada 400 satır falan kod var. Yani not defterinde kod yazmak gibi bir şey bu. Çok amele işi değil mi?
Vim kullanabilirsin eğer istersen. Tabii öğrenmesi zaman alıyor biraz.

Eğer istediğimi yapabileceksem öğrenirim çünkü çok gerekli. Vim ile kodlarımı düzenleyebilir miyim? Yani sanki local makinamda kodluyormuşum gibi kodlama yapabilir miyim?
Vim Linux, BSD ve Windows sistemler için geliştirilmiş bir kod editörü programıdır. Öğrenmesi biraz sor ancak oldukça verimli.

Geri
Yukarı