Ubuntu'da rEFInd Nasıl Kurulur?

Ardam2

Hectopat
Daha fazla  
Bir konuda anlattığım gibi bilgisayarımdaki işletim sistemini sildim. Ubuntu kurdum ama bilgisayarım boot etmiyor. Arkadaşımın tavsiyesine göre rEFInd uygulamasını kurarsam sorun kalkabilirmiş. Mac'de kurmuştum ama sürükle Terminal'e bırak yöntemi ile Ubuntu'da hata alıyotum. Manual kurulum yapın gibi birşeyler diyor. İnternette rEFInd 'in sayfasında Manual kurulum var ama yapamadım. Ayrıca Ubuntu'yu try versionda kullandığımı belirtmek isterim. Ne yapabilirim? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Ben Mint kullanıyorum. Elimden geldiğince yardımcı olayım nerede takılıyorsunuz? Hangi aşamada ?
Şimdi Mac'imi sıfırlayıp böldüm şimdi bir kısımına Mac OS X'i tekrar kuruyorum. Oradan rEFInd'i kuracağım. Bootladığım USB Disk'imden Ubuntu kurarken Mac'in yanına kuracağım umarım sıkıntı çıkmaz.
Ama olır da olmaz diye (Muhtemelen olmaz) hemde kaynak bulunsun diye.
Baştan yardım edebilir misiniz ?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Yardımcı olmayı isterdim fakat ben Linux ve Windows kullandım Mac'ten pek anlamıyorum. Daha bilgili arkadaşlar vardır mutlaka eğer olmazsa kurulum bittikten sonra ingilizcemin yettiği oranda size tarif ederim gerekirse skype üzerinden yapmaya çalışırız.

Son düzenleme:
S
Yardımcı olmayı isterdim fakat ben Linux ve Windows kullandım Mac'ten pek anlamıyorum. Daha bilgili arkadaşlar vardır mutlaka eğer olmazsa kurulum bittikten sonra ibgilizcemin yettiği oranda size tarif ederim gerekirse skype üzerinden yapmaya çalışırız.
Saolun eğer sorun olursa geri dönüş yapacağım.

Yardımcı olmayı isterdim fakat ben Linux ve Windows kullandım Mac'ten pek anlamıyorum. Daha bilgili arkadaşlar vardır mutlaka eğer olmazsa kurulum bittikten sonra ingilizcemin yettiği oranda size tarif ederim gerekirse skype üzerinden yapmaya çalışırız.
Mac kurdum da sonra Bu
How to Install and Dual Boot Linux on a Mac
linkteki gibi yaptım ama rEFlnde ubuntu boot USB diskimi göremiyorum Mac'in krndi boot'unu açınca da Ubuntu kurarken Ubuntu'yu Mac'in yanına kur çıkmıyor ne yapabilirim

Okuyup anlamaya çalıştım fakat aynılarını yaptıysanız çalışması gerekiyor. Konuyla alakalı herhangi bir bug report görmedim.

Sıkıntı yok şu anda çözdüm işi ilginç bir şekilde Mac'in kendi boot uygulaması Ubuntu'yu göremiyor.
Ama rEFInd görüyor.

Bir sorum daha var isterseniz yeni konu açıyım.
İnternette araştırdım denedim ama çalışmadı.

Ubuntu wi-fi modemimi görmüyor. (Sadece benimkini telefonumdan açtığımda bağlanabiliyorum.)
Modemimi görmüyor. Ne yapabilirim ?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Tam olarak anlayamadım. Wi-fi bağlanmıyor mu yoksa sadece telefonunuzu mu görüyor wi-fi olarak? Yeni konu açmanız daha iyi olacaktır. Sizden sonra bu sorunu yaşayan arkadaşlar için.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı