Ubuntu'dan Windows 10'a nasıl geçilir?

manyatata

Femtopat
Daha fazla  
Ubuntu 21.04 indirmiştim. Şimdi Windows 10'a geri dönmek istiyorum ama yapamıyorum. 3-4 saattir üzerinde uğraşıyorum ama çözüme ulaşamadım. Önceki konuları falan inceledim, yine de çözebilmiş değilim.

Öncelikle Windows 10 ISO dosyasını indirdim ve bunu USB'ye yazdırma konusunda sıkıntı yaşadım. İnternetten video bulup Ubuntu'nun kendi diskler uygulamasından bir şekilde yazdırdım ama sağlam mı emin değilim. Sonrasında bilgisayarı kapatıp geri açtım. BIOS'a girdim ve USB'den Windows'u kurmayı denedim. Ama Windows'u yüklerken dil kısmını seçiyorum ve sonrasında devam etmek için yüklenecek sürücüyü seçin diyor ve hiçbir USB'yi görmüyor. Windows'un yüklü olduğu USB'yi görmediği için kurulumu devam ettiremiyorum. USB'de sıkıntı olması ihtimali yüzünden diğer USB'de aynı yöntem ile Windows ISO dosyasını kurdum ve onunla denedim ama yine aynı hatayı aldım. Farklı USB girişlerinde denedim ama yine aynı hatayı aldım. İnternette USB 3.0 nedeniyle bu sıkıntıyı yaşadığım söylenmiş ama eski bir USB ile deneyip yine aynı hatayı aldım. Aşağıda aldığım hatanın aynısının resmi bulunuyor.

ISO dosyasını hatalı yazma ihtimalim olduğunu düşünüyorum ama bir türlü Ubuntu ortamında nasıl düzgünce Windows ISO dosyası yazarım bulamadım. 2. ihtimal olarak BIOS'da bir şey olduğu ama emin değilim. Ne yapmam gerektiğini bilmediğim için yardım istiyorum. Elimde bir adet USB 3.0, bir adet de USB 2.0 var.

Sistem özelliklerim:
ASUS H110M-D
250 GB SanDisk SSD.
i3 8100 işlemci.
1050 Ti ekran kartı.
8 GB RAM.

Dosya Ekleri

• 1619899500320.png
    1619899500320.png
    442 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleyen: Moderatör:
Ubuntu 21.04 indirmiştim. Şimdi Windows 10'a geri dönmek istiyorum ama yapamıyorum. 3-4 saattir üzerinde uğraşıyorum ama çözüme ulaşamadım. Önceki konuları falan inceledim, yine de çözebilmiş değilim.

Öncelikle Windows 10 ISO dosyasını indirdim ve bunu USB'ye yazdırma konusunda sıkıntı yaşadım. İnternetten video bulup Ubuntu'nun kendi diskler uygulamasından bir şekilde yazdırdım ama sağlam mı emin değilim. Sonrasında bilgisayarı kapatıp geri açtım. BIOS'a girdim ve USB'den Windows'u kurmayı denedim. Ama Windows'u yüklerken dil kısmını seçiyorum ve sonrasında devam etmek için yüklenecek sürücüyü seçin diyor ve hiçbir USB'yi görmüyor. Windows'un yüklü olduğu USB'yi görmediği için kurulumu devam ettiremiyorum. USB'de sıkıntı olması ihtimali yüzünden diğer USB'de aynı yöntem ile Windows ISO dosyasını kurdum ve onunla denedim ama yine aynı hatayı aldım. Farklı USB girişlerinde denedim ama yine aynı hatayı aldım. İnternette USB 3.0 nedeniyle bu sıkıntıyı yaşadığım söylenmiş ama eski bir USB ile deneyip yine aynı hatayı aldım. Aşağıda aldığım hatanın aynısının resmi bulunuyor.

ISO dosyasını hatalı yazma ihtimalim olduğunu düşünüyorum ama bir türlü Ubuntu ortamında nasıl düzgünce Windows ISO dosyası yazarım bulamadım. 2. ihtimal olarak BIOS'da bir şey olduğu ama emin değilim. Ne yapmam gerektiğini bilmediğim için yardım istiyorum. Elimde bir adet USB 3.0, bir adet de USB 2.0 var.

Sistem özelliklerim:
ASUS H110M-D
250 GB SanDisk SSD.
i3 8100 işlemci.
1050 Ti ekran kartı.
8 GB RAM.

BIOS'u sıfırlayyıp deneyin o listede sabit diskinizi görmeniz lazım.

Ventoy isimli uygulamaya bir göz atın. Ubuntu'nun Diskler uygulaması ile düzgün bir biçimde yazdıramazsınız.

Ayrıca WoeUSB-ng ile de yazdırma işlemini yapabilirsiniz.

Linkteki adımların hepsini yaptım. Çözümü uyguladım USB için ama şimdi ne yapmam lazım tam anlamadım. Senin dediğin ne oluyor?
Ventoy isimli uygulamaya bir göz atın. Ubuntu'nun diskler uygulaması ile düzgün bir biçimde yazdıramazsınız.

Ayrıca WoeUSB-ng ile de yazdırma işlemini yapabilirsiniz.

Ventoy'u Windows'un yüklü olduğu USB'de kullandım ama şimdi ne yapmam gerektiğini anlamadım. Ventoy ne yapıyor tam olarak? Ve şimdi ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleme:
Bir üstte gönderilen işlemleri anlatan kısa bir video var. Bu videoyu izleyebilirsiniz.

Bu adımları uyguladım ve kurulum kısmına geçtim ama bu seferde bu hatayı alıyorum yüklenecek sabit diski seçemiyorum.
Aslında Windows 7 kurabilirsin. Sadece yapman gereken USB 3.0 driverlarini ISO dosyasına entegre etmen.

Onu nasıl yapacağım? Şu an tek derdim herhangi bir Windows'a geçmek.

Dosya Ekleri

• IMG_20210502_003805.jpg
    IMG_20210502_003805.jpg
    299,1 KB · Görüntüleme: 46
Sadece Windows kuracaksanız, Bölümlere tıklayın ve Sil tuşuna basın. Ardından tek bölüm kalınca Yeni tuşuna basın, Evet deyin ve çıkan uyarıya Tamam deyin. Ardından kuruluma devam edin.

Geri
Yukarı