Ubuntu'nun yanına Windows nasıl kurulur?

Unknowns

Centipat
Daha fazla  
Ubuntu'nun yanına Windows yükleyeceğim. ama diski bölemiyorum .Ubuntu'yu silmeden ya da yedekleyerek Windows nasıl kurabilirim?

Sanal makine varken ben hiç uğraşmazdın disk biçimlendirme vs. şeylerle.

Yapay Zeka'dan yardım istedim. Verdiği cevap ise şu:
( Kaynak: ChatGPT )
Ubuntu'nun yanına Windows yüklemek için iki seçeneğiniz var:

1. Ubuntu'yu silmeden Windows kurma: Bu yöntemde, Ubuntu'nun yanına Windows kurabilirsiniz, ancak Ubuntu işletim sistemi kalıcı olarak silinecektir. İşte adımlar:
    a. Windows yükleyici medyası hazırlayın: Windows ISO dosyasını indirin ve bir USB sürücüye veya DVD'ye yazdırın.
    b. Bilgisayarınızı Windows yükleyici medyasıyla başlatın.
    c. Yükleme işlemi sırasında, Windows kurulum sihirbazında disk bölümlemesini seçin. Ubuntu'nun kurulu olduğu bölümü silin ve yeni bir bölüm oluşturun.
    d. Yeni bölümü seçin ve Windows'u bu bölüme yükleyin. İşlem tamamlandığında, bilgisayarınız Windows ile başlayacaktır.
  2. Ubuntu'yu yedekleyerek Windows kurma: Bu yöntemde, Ubuntu'yu yedekleyip Windows kurduktan sonra Ubuntu'yu yeniden kurabilirsiniz. İşte adımlar:
    a. Ubuntu'yu yedekleyin: Öncelikle, Ubuntu üzerindeki önemli verilerinizi yedeklemek için harici bir depolama aygıtı kullanmanızı öneririm.
    b. Windows yükleyici medyası hazırlayın: Yukarıdaki adımları izleyerek Windows yükleyici medyasını hazırlayın.
    c. Ubuntu'yu silin ve Windows kurun: Windows yükleyici medyasıyla bilgisayarınızı başlatın. Ubuntu'nun kurulu olduğu bölümü silin ve yeni bir bölüm oluşturun. Windows'u bu yeni bölüme yükleyin.
    d. Ubuntu'yu yeniden kurun: Windows kurulduktan sonra, Ubuntu'yu yeniden kurmak için Ubuntu yükleyici medyasını hazırlayın ve bilgisayarınızı bu medya ile başlatın. Ubuntu kurulumunu gerçekleştirin ve yedeklediğiniz verileri geri yükleyin.
İşletim sistemlerini kurmadan önce önemli verilerinizi yedeklemeniz önemlidir, böylece veri kaybı yaşamazsınız. Ayrıca, disk bölümlemesi ve işletim sistemi kurulumu gibi adımları doğru bir şekilde gerçekleştirmek için dikkatli olmanız önemlidir.

Ama RAM sıkıntı olmuyor mu bu sefer?
Bi miktar oluyor tabi kii. Sistemi iyi ise varsa sanal makine en mantıklsıı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı