Ubuntu'yu Windows'un yanına yükleyemiyorum

theonur07

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Windows'un yanına Ubuntu'yu yüklemek istiyorum ancak yükleme ekranında "Ubuntu'yu Windows boot managerin yanına kur" seçeneği çıkmıyor. Ne yapmam gerek?
15850727564718152759064307449162.jpg

Son düzenleme:
Boş alan 0 diyor. Önce Windows´a dönüp Windows disk yönetim aracını kullanarak Ubuntu için boş alan açmalısınız.
Sorun da orda. Windows a giremiyorum. Ubuntu'yu da diskde ki verilerimi kurtarmak için yüklemeye çalışıyorum.
Öyle yapmaya gerek yok ben kurulum yaparken boş partition olmamasına rağmen yazıyor Windows yanına kur diye. Otomatik oluşturuyor Partition.
İlk mesajımda görüldüğü gibi bende öyle bir seçenek çıkmıyor.

Sorun da orda. Windows a giremiyorum. Ubuntu'yu da diskde ki verilerimi kurtarmak için yüklemeye çalışıyorum.

İlk mesajımda görüldüğü gibi bende öyle bir seçenek çıkmıyor.

Verilerinizi kurtarmak için Ubuntu´yu başka bir diske kurup ya da kurmadan live CD olarak açıp diskinizdeki verilerinize bakmayı deneyebilir misiniz?

Veri kurtaracaksanız kurmadan da Ubuntu'yu Dene butonuna basarak dosya yöneticisinden geri alabilirsiniz diye düşünüyorum.
Ubuntuyu dene butonunun nerede olduğunu söyler misiniz? Boot ettiğimde beni direk masaüstüne atıyor ve masaüstünde sadece ubuntu installer var.
Verilerinizi kurtarmak için Ubuntu´yu başka bir diske kurup ya da kurmadan live CD olarak açıp diskinizdeki verilerinize bakmayı deneyebilir misiniz?
Lütfen kusura bakmayın ama dediklerinizi nasıl yapacağımı bilmiyorum. Aslında bu linux ve ubuntu hakkında hiç birşey bilmiyorum. Dediğiniz live CD olarak açma işlemini nasık yapabilirim?

Dosya Ekleri

• 15850766703194103771728005619667.jpg
    15850766703194103771728005619667.jpg
    814,7 KB · Görüntüleme: 22
Ubuntu'yu dene butonunun nerede olduğunu söyler misiniz? Boot ettiğimde beni direkt masaüstüne atıyor ve masaüstünde sadece Ubuntu installer var.

Lütfen kusura bakmayın ama dediklerinizi nasıl yapacağımı bilmiyorum. Aslında bu Linux ve Ubuntu hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Dediğiniz Live CD olarak açma işlemini nasık yapabilirim?

USB ile açtığınız zaman ilk ekranda soruyor Ubuntu'yu Dene veya Ubuntu'yu Kur diye. Ordan seçebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı