Uçak Gövde Motor Bakım vs Uçak Elektrik ve Elektronik

Zattirizort

Kilopat
Merhabalar. Liseden bu sene mezun oldum. Uçak gövde motor bakım veya uçak elektrik elektronik bölümüne girmeyi düşünüyorum (Kocaeli Üniversitesi'nde). Bu bölüm hakkında biraz fikirlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşabilir misiniz? Acaba bu sene tercih yapıp bu bölümlere mi girsem yoksa mezuna mı kalsam? Aslında asıl amacım 4 sene okuduktan sonra THY akade misine girerek pilot olmak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mezuna kalırsan daha yüksek bir yeri tutturabileceğine inanıyor musun? Eğer inanıyorsan olabilir. Çünkü pilot akademisine girebilsen de mezun olacağının bir garantisi yok. Yani zor bir süreç ve çoğu aday elenmeye bile gerek kalmadan kendi isteği ile ayrılıyor akademiden. En azından elinde garanti bir diploma olması faydana olur. Söylediğin bölümler olabilir. Yani her şekilde havacılık sektöründe olmak istiyorum diyorsan seçebilirsin. Ama dersen ki ben Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünü de kazanabilirim. Orası ayrı tabii.

Ingilizcene güveniyorsan teknisyen de olursun, pilot da.

Bunların yanında sorumluluk, iş saygısı gibi şeyler de arıyoruz tabii ki. Ve her şeyden önce severek yapmak.

Bir teknisyen önce cok iyi dil bilmeli. Biz ne yapıyorsak o Ingilizce dokümanlara göre yapıyoruz ve 1 kelimeyi yanlış cevirmek anlamak bile uçak, insan üzerinden ciddi sıkıntılar çıkaracak seviyede.

Işler tabii ki 1 kişiye kalmıyor. En az 4 kişinin kontrolünden geçiyor ama her zaman en iyisini yaparsan, yarın senin üst rutben de seni öyle över.

Son düzenleme:
İngilizcemi geliştirebileceğime inanıyorum, onun önümde çok bir problem olacağını düşünmüyorum. Pilotluk benim hayalim olduğu için akademide karşıma ne çıkarsa çıksın aşabileceğimi düşünüyorum. Mezuna kalırsam evet kesin çalışıp "en kötü" ilk 45-50 bine girebileceğimi düşünüyorum ama yine insan 1 sene çalışmak istemiyor. 1 sene kalsam yine havacılık içinde olurum ama 1 sene daha kalmaya değer mi emin değilim kafam karışık zaman daralıyor.

Ingilizcene güveniyorsan teknisyen de olursun, pilot da.

Bunların yanında sorumluluk, iş saygısı gibi şeyler de arıyoruz tabii ki. Ve her şeyden önce severek yapmak.

Bir teknisyen önce cok iyi dil bilmeli. Biz ne yapıyorsak o Ingilizce dokümanlara göre yapıyoruz ve 1 kelimeyi yanlış cevirmek anlamak bile uçak, insan üzerinden ciddi sıkıntılar çıkaracak seviyede.

Işler tabii ki 1 kişiye kalmıyor. En az 4 kişinin kontrolünden geçiyor ama her zaman en iyisini yaparsan, yarın senin üst rutben de seni öyle över.
Merhaba Jira abi. Şu an Uçak Motor Gövde Bakım bölümünde 1. sınıfım. Dirseğimle elim arasına dövme yaptırdım. Meslek hayatımda bir sorun teşkil eder mi ? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba Jira abi. Şu an Uçak Motor Gövde Bakım bölümünde 1. sınıfım. Dirseğimle elim arasına dövme yaptırdım. Meslek hayatımda bir sorun teşkil eder mi? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
Teknik personelde çok sorun olmuyor. Abartı bir şey olmadığı sürece tabii.
pilotluktan evlenirsem diye
Elenirsem demek istedin sanırım:)

Geri
Yukarı