Uçak Kazaları: Türk Hava Yolları Uçus 1951

Ben de o dolaylı yolları merak ettiğimden sordum zaten. Varsayımlarla konuşacaksak kimse uçağa binmemeli. 2 pilot da aynı anda kalp krizi geçirebilir, hipoksi olup akışına uçabilirler hatta delirip uçağı okyanusun dibine dahi sürebilirler :D

Kaza raporları belli oranlarda yayınlandı, açık okuyup rasyonel konuşmak gerekir bu tür konularda.

Haklısınız kafamda kurduğum öznel düşümcelerimi bu şekil belirtmemeliyim. Insanları farklı yönlendirebilir. Her uçak kazası konusu altında sizinle sohbet etmek isterim. Selamlar iyi günler.

Alrtimetre sorunları yüzünden Boeing'in daha çok başı yanacak gibi...
Altimetre değil de bu kazadaki sorun radyo altımetre kaynaklı biraz. İkisi farklıdır. Biri barometrik, biri radyo sinyalleri ile çalışır. Boeing bunla ilgili düzenlemeleri yaptı zaten. MAX olayı ise bambaşka zaten.

Blog bölümünde daha mantıklı olacağını düşündüm çünkü blog sayfasına yazılacak bir seri gibi ve bir arkadaşımızın önermesiyle geçtim.
Bence de mantıklı olmuş. Öbür türlü parça parça konular halini alacaktı ve aralarda kaybolurdu. Blog tarafına yazarak bir seri haline getirmen daha düzenli.

Yeni konular

Geri
Yukarı