Uçak Kullanmayı Bilmeyen Yolcunun Cessna Caravan 208 İndirmesi

Makaleler
24
Yer
İstanbul
Son yaklaşma ve iniş yumuşaklığı son derece iyi olmuş. Yolcu, kule ile konuşmalarında hiçbir şey bilmediğini söylemiş. Kulenin tarifiyle uçağı indirmeyi başarmış. Yüksek ihtimalle kuleye hemen uçağı bilen pilot(lar) alınmıştır yardım edilmesi için, kontrolörün işi değildir.

Sivilde bu şekilde yumuşak iniş yapamayan birçok pilot gördüm. Lafın kısası o psikolojik durumda sadece kuleden gelen direktifler ile soğukkanlılık gösterip uçan bir aracı tek parça halinde yumuşak indirmek herkesin harcı değildir. Helal olsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1000 saatlik Microsoft Flight Simulator X tecrübesinden sonra olur gibi.
Pek sanmıyorum. Kokpit psikolojisi ile evde oturduğun koltuk arasında inanılmaz bir fark var.

Simülatör size bir fikir sunabilir ancak bu tarz bir durumda kurtarıcınız daha çok gösterdiğiniz soğukkanlılık ve psikolojik savaşınız olur.

Pek sanmıyorum. Kokpit psikolojisi ile evde oturduğun koltuk arasında inanılmaz bir fark var.
Tabii ki hocam, tahmin edebiliyorum. İşin şakasıydı o dediğim. :D

Cidden iyi bir iş çıkartmışlar. Dediğiniz gibi kulede de büyük ihtimal yardımcı olması için pilotlar çağrılmıştır. Uçağın pervaneli olması da bence bir avantaj. Her şeye baktığımız zaman yolcuya düşen sorumluluğun büyüklüğü de baya fazla. O stresle bunun üstesinden gelebilmesi takdiri hak ediyor.

Şu uçağı yılanların sardığı bir film vardı.
Hatta 1 2 yıl önce @Jira dediğimde imkansız gibi demiştin 😁
Yani çok saçma ya böyle düzgün iniş yapmak. Hayır bunun ilk defası demek bile saçma kaçımız hayatında uçağa biniyor ki😂

Yeni konular

Geri
Yukarı