Uçakta Elektronik Alet ve Sıvı Taşımak

onuraydin00

Kilopat
Aranızda uçağa binen var mı? Çünkü yakında ilk defa uçağa bineceğim ama bavuluma ne koyacağı mı bilmiyorum. Mesela fon makinası, parfüm, şampuan, tıraş köpüğü vs. gibi malzemeler taşınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
El bagajında yasak fakat bavulda da geçerli mi bilmiyorum. Ben her defasında el çantasında parfümle geçtim bir şey olmadı. Çantada XRay cihazında kontrol edilmesi gereken bir şey varsa anca o şekilde belli olur. Diğer türlü geçebilirsiniz. Tıraş köpüğü götürmenizi önermem, XRay cihazında belli olacaktır :)

El bagajında yasak fakat bavulda da geçerli mi bilmiyorum. Ben her defasında el çantasında parfümle geçtim bir şey olmadı. Çantada XRay cihazında kontrol edilmesi gereken bir şey varsa anca o şekilde belli olur. Diğer türlü geçebilirsiniz. Tıraş köpüğü götürmenizi önermem, XRay cihazında belli olacaktır :)
Anladım. Teşekkür ediyorum.

Bavulda şampuan, traş köpüğü, traş bıçağı vs. taşıyabilirsin. Ama el bagajında bunları çok az limitlerde kabul ediyorlar ve risk almaya değmez. At valizine yolla gitsin:) Valizinde patlayıcı, parlayıcı ve bulaşıcı maddeler (kimyasal, biyolojik ilaçlar veya turşu suyu tereyağ gibi şeyler dahil) ve görünümü şüphe uyandıracak ürünler bulundurman yasak. Ben elektronik sigara da yasaktır diye düşünüyordum ama arkadaşım yanında getirdi ve her kontrolden geçtikten sonra uçak beklerken içti kimsede sormadı:)

Robot supurge var ve kibrisa gideceğim acaba sorun olur mu? Kullandığım supurge yeni değil.
Ağırlığı ya da boyutu çok abartı değilse içindeki suyu ve varsa diğer sıvıları boşaltırsan bir sorun olmaz. Kabin bagajına alacaksan bu dediğim. Aşağı bagaja vereceksen içindeki suyu boşaltsan yeterli. Düzgünce valizine koy yeterli.

Geri
Yukarı