Uçuk İphone Fiyatları Açıklandı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
iPhone-Xs-Xs-Max-ve-XRın-Türkiye-Fiyatları-Açıklandı-MANŞET-768x384.jpg

Yurt dışında çoktan satılmaya başlanan yeni İphone modellerinin Türkiye fiyatları belli oldu. Fiyatlar açıkcası oldukça uçmuş durumda.

İnternet siteleri üzerinde güncellenen İphone fiyatları işte bunlar;

XR Modeli (64 GB): 7.399 TL
XR Modeli (128 GB): 7.799 TL
XR Modeli (256 GB): 8.699 TL
Xs Modeli (64 GB): 9.899 TL
Xs Modeli (256 GB): 11.199 TL
Xs Modeli (512 GB): 13.099 TL
Xs Max Modeli (64 GB): 10.799 TL
Xs Max Modeli (256 GB): 12.099 TL
Xs Max Modeli (512 GB): 13.999 TL

Bu durum da bana ben XR modelinin daha fazla satacağını düşünüyorum. Hem modern bir tasarıma sahip olması hem de diğer modellere göre daha uygun fiyatta olması buna etken.

Yurtdışında 1050 dolar olan Huawei tepe modeli döviz kurları zirvedeyken Türkiye'de 8000 lira civarı piyasaya girmişken, yurtdışında 750 dolar olan en ucuz XR modeli kur 5lere inmişken 7400 liradan piyasaya giriyor. Düşünün Apple döviz kurunu kaçtan hesaplamış, Türkiye'de nasıl bir kar oranıyla satış yapıyor.

Eki Görüntüle 348223

Yurt dışında çoktan satılmaya başlanan yeni İphone modellerinin Türkiye fiyatları belli oldu. Fiyatlar açıkcası oldukça uçmuş durumda.

İnternet siteleri üzerinde güncellenen İphone fiyatları işte bunlar;

XR Modeli (64 GB): 7.399 TL
XR Modeli (128 GB): 7.799 TL
XR Modeli (256 GB): 8.699 TL
Xs Modeli (64 GB): 9.899 TL
Xs Modeli (256 GB): 11.199 TL
Xs Modeli (512 GB): 13.099 TL
Xs Max Modeli (64 GB): 10.799 TL
Xs Max Modeli (256 GB): 12.099 TL
Xs Max Modeli (512 GB): 13.999 TL

Bu durum da bana ben XR modelinin daha fazla satacağını düşünüyorum. Hem modern bir tasarıma sahip olması hem de diğer modellere göre daha uygun fiyatta olması buna etken.
Bu fiyatlar ne böyle.

Yurtdışında 1050 dolar olan Huawei tepe modeli döviz kurları zirvedeyken Türkiye'de 8000 lira civarı piyasaya girmişken, yurtdışında 750 dolar olan en ucuz XR modeli kur 5lere inmişken 7400 liradan piyasaya giriyor. Düşünün Apple döviz kurunu kaçtan hesaplamış, Türkiye'de nasıl bir kar oranıyla satış yapıyor.
Amerika'dan gelen ürünlere ek gümrük vergisi var diye biliyorum.

Türkiye'de, Apple'ın herhangi bir ürününü kullanan insanın mental anlamda problemleri vardır. Ülkenin şartları, döviz kurları, enflasyon, ekonomi buna el verişli değil. Üzerinde "elma" var diye bir ürüne bu kadar para verilmez. Hani desen ki, donanım anlamında çok yüksek özelliklere sahip ürünler, o yüzden pahalı ama o da değil... Aksine, Apple ürünleri düşük donanıma sahip olup çok yüksek fiyatlara sahiptir. İster telefon kıyaslaması, ister dizüstü kıyaslaması bu hep böyledir. Örneğin, Samsung - iPhone kıyaslaması Samsung her zaman donanım olarak öndedir. Fotoğraf kalitelerine baktığınızda dahi bunu anlayabilirsiniz. Fanboy olarak bakmazsanız bu gerçekten böyledir. Örneğin, Macbook - Asus, DELL, MSI karşılaştırması keza! Macbook çok düşük donanım özelliklerine sahip olmasına rağmen uçuk fiyatlar istenir... Renkler tartışılmaz elbette ama yani akıl var mantık var abiii... Bir elma logosuna, dandik bir işletim sistemine bu kadar para verilmemeli...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı