Ucuz kasa fanı hava akışına etki eder mi?

AntenOS

Hectopat
Makaleler
2
Öncelikle iyi forumlar dilerim herkese.

Kasam mesh yapıda ve önünde 2 adet 12 CM fan bulunuyor. Bu fanların markasını bile bilmiyorum kasanın önüne elimi koyduğum zaman soğuk havayı hissedebiliyorum ancak kasanın içine geldiğimizde elimi yakın tutmadan soğuk havayı hissedemiyorum. Acaba kasa içerisindeki parçalar bu soğuk havadan yararlanabiliyorlar mıdır? Ekran kartım 75 dereceyi geçmiyor, CPU'm ise oyunlarda 55-60 derece ortalama. "Stok soğutucu ile kullanıyorum"

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Değerler gayet normal sanırım psikolojik olarak değiştirmek istiyorsunuz kasanızın hava alabildiği birkaç nokta var ise değerler doğrultusunda hava akışı sağlıklı görünüyor. Daha fazla soğutma için sıvı soğutmayı ya da kule tipi soğutucuya yönelmenizi tavsiye ederim. Ancak gerek görünmüyor iyi forumlar.

Tabi ki fark olacaktır. Her fanın hava akışı bir olmuyor ve bu kasa içi sirkülasyona etki edebiliyor. Ama belirttiğiniz işlemci ve ekran kartı sıcaklıklarınız (imzaya göre) normal seviyede diyebilirim. Yine de aşağıya iki adet ürün bırakacağım. Farkı görebilirsiniz.

Tabi ki fark olacaktır. Her fanın hava akışı bir olmuyor ve bu kasa içi sirkülasyona etki edebiliyor. Ama belirttiğiniz işlemci ve ekran kartı sıcaklıklarınız (imzaya göre) normal seviyede diyebilirim. Yine de aşağıya iki adet ürün bırakacağım. Farkı görebilirsiniz.

Hocam sıcaklık değerlerimden gayet memnunum ancak benim aklıma takılan soru şu, kasamın önü mesh yapıda ve önden alınan soğuk hava parçalara iletebiliyor mudur? Aklıma bu soru takıldı açıkçası.

Hocam sıcaklık değerlerimden gayet memnunum ancak benim aklıma takılan soru şu, kasamın önü mesh yapıda acaba önden aldığı soğuk havayı parçalara iletebiliyor mudur? Aklıma bu soru takıldı açıkçası.
Belirli bir hava geçirgenliği var ki sıcaklıklarınız normal seviyelerde seyrediyor.

Akasa Viper tam bir canavar. 83 CFM müthiş bir değer. Ama sarı olmasından kaynaklı albenisi olmuyor pek.

Yeni konular

Geri
Yukarı