Ucuz Laptop Standı Yapımı

T-Bad

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Öncelikle herkese selamlar arkadaşlar. Sistemimde çift ekran kullanıyorum ve laptop ekranım biraz aşağıda kaldığı için bir stand ihtiyacım vardı bu sebeple evdeki malzemeleri kullanarak bir stand yapmayı denedim ve bence başarılı oldu. Zamanla bu ürünü geliştirerek önce soğutma sistemi ekleğerek ısınma sorunumu daha sonra ise LED ışık ekleğerek odamda biraz daha oyuncu odasına hitap eden bir ortam oluşturacağım. Öncelikle malzemeleri yazıyorum:
- Strafor köpük ya da ayakkabı kutusu vb.
- Ahşap Çubuk
- Yapıştırıcı
- Maket bıçağı, tırtıklı bıçak
İlk önce evde bulduğunuz herhangi bir köpük ya da ayakkabı kutusu veya neyi seçtiyseniz onun sizin için uygun yükseliklte olup olmadığına eğer yükseliği uygun değilse ideal yüksekliği bulup gerekli kesme veya ekleme tarzı işlemleri yapınız. Benim bulduğum köpüğün boyutu çok yüsek olduğu için ilk olarak hesaplamalar yaparak boyutunu yarıya indirdim.

WhatsApp Image 2020-04-18 at 02.42.11 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-04-18 at 02.42.13.jpeg

Boyutu yarıya indirdikten sonra iki parçayı da atmadım. Çünkü strafor köpüğe yapacağım işlemlerde elbet başına bir şey geleceği için yama olarak kullanmam gerekeceğini biliyorum. Boyutu yarıya indirdikten sonra dikdörtgen şeklinde köpüğün içinde kalan kısımları temizledim. Temizledikten sonra görseldeki gibi bir hal aldı ve daha sonra laptobumun altındaki deliklerden haca akışı sağlayarak az da olsa ısınma sorununu çözeceğimi düşündüğüm için dikdörgenin kenarlarınada delikler açmaya başladım.

WhatsApp Image 2020-04-18 at 02.42.14.jpeg

Delikler açarken birkaç sorun yaşadığım için buralara gerekli yamaları yaparak kurtardım. Sizde kullandığınız malzemeye göre pamuk, kağıt, mendil veya ürünün kendisini kullanabilirsiniz. Şahsen ben öyle yaptım ve kaliteli bir yapıştırmadan sonra sorun çıkmadı.

WhatsApp Image 2020-04-18 at 02.42.15.jpeg

Kullandığım malzeme kalitesi sebebiyle iki yüzü de pürüzsüz olmadığı için zemine gelecek olan kısmı tahta çubuklar yapıştırarak hem düzleştirdim, hem de hareketini zorlaştırarak sağlamlaştırmış oldum. Yüzey pürüzlü olduğu için yapıştırdığım ilk tahta çubukları ile düz yapmayı başaramadığım için iki kat tahta çubuk kullandım.

WhatsApp Image 2020-04-18 at 02.42.14 (1).jpeg

Kenarlarda bulunan pürüzleri hallettikten sonra çubukları da yapıştırdım şimdi tam olarak kullanıma hazır hale geldi. Siz isterseniz başka eklemelerde yapabilirsiniz. Boyamak, şık görüntü için eğim eklemek ve benzeri şeyler yapabilirsiniz. Ama ben biraz üşendiğim için boyamadım ve soğutma sistemi ekleyeceğim için eğim eklemedim. Okuyan arkadaşlara teşekkür ederim. Yapacak arkadaşlara başarılar dilerim. Bu benim ilk rehber niteliğindeki yazımdı. Bu tarz yazıları devam ettirmeyi düşünüyorum. Tabii ilgi gelirse. Sizden ricam eksik olduğum yönlerimi söylemeniz. Eğer ilgi gelirse bu stan da soğutma sistemleri ve ışıklandırma için aklımda olan fikirleri belirtebilirim. Tekrardan okuyup yorumlayan arkadaşlara teşekkür ederim. Merak eden arkadaşlar için ürünün son hali aşağıdaki gibi.

s.jpeg

Bu fotoğrafın kalitesi için kusura bakmayın daha iyi bir fotoğraf çekebilirdim fakat fark etmemişim bulanık olduğunu. Tekrardan buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim.

WhatsApp Image 2020-04-18 at 04.09.04 (6).jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel olmuş. Ben olsaydım nalburdan mavi strafor alır yapardım. Hem daha sert Hem daha dayanıklı. :)
Hocam yasak sebebi ile dışarı çıkamadığım için evdeki malzemeler ile yaptım. Mavi strafor ile kenarlarına destek çıkarak sağlamlaştırabilirim aslında. Okuduğunuz için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı