Ucuz mikrofon önerisi

Ahlunis

Hectopat
Daha fazla  
Önümde duracak ve dibine girmeden info vermemi sağlayacak olması yeterli. Derseniz ki kaliteli ve pahalı olsun yapacak bir şey yok.

Uygun fiyatlı masaüstü mikrofonların genel olarak hepsinin kalitesinin benzer olduğunu düşünüyorum. 50 liralık bir ürün ile 150-200 liralık bir ürün arasındaki tek fark rgb ile süslenmiş olması sanırım.
Rampage Chatty kullandım ondan önce de yine aynı tarz lakin düz Snopy bir masaüstü mikrofonu vardı, kalite açısından hiçbir fark hissetmedim.
Bundan dolayı ben de yaka mikrofonu kullanmanın en rahatı olacağını düşünüyorum.
İlle de masaüstünde dursun diyorsanız da masanın en uzak ucundan sesimi rahatça alıyordu Rampage Chatty.
Uygun fiyatlara tripod ile uyumlu bir mikrofon var mı onu bilmiyorum.

Uygun fiyatlı masaüstü mikrofonların genel olarak hepsinin kalitesinin benzer olduğunu düşünüyorum. 50 liralık bir ürün ile 150-200 liralık bir ürün arasındaki tek fark rgb ile süslenmiş olması sanırım.
Rampage Chatty kullandım ondan önce de yine aynı tarz lakin düz Snopy bir masaüstü mikrofonu vardı, kalite açısından hiçbir fark hissetmedim.
Bundan dolayı ben de yaka mikrofonu kullanmanın en rahatı olacağını düşünüyorum.
İlle de masaüstünde dursun diyorsanız da masanın en uzak ucundan sesimi rahatça alıyordu Rampage Chatty.
Uygun fiyatlara tripod ile uyumlu bir mikrofon var mı onu bilmiyorum.
Bu nasıl sizce?

Eğer kulaklığında yoksa kulaklıklı mikrofon önerebilirim daha da ucuza gelmesini sağlar.

Kulaklığımda var boynuma astığım için boyun ağrısı yapıyor yazın terlediğim için kulaklık takmıyorum.

Bu nasıl sizce?

Kulaklığımda var boynuma astığım için boyun ağrısı yapıyor yazın terlediğim için kulaklık takmıyorum.
Aynen böyle bir şey kullanıyordum. Hatta aynısı sanırım sonradan aldığım Rampage Chatty ile herhangi bir ses farkı hissetmedim. İki mikrofonu da yaklaşık 45-50 cm uzağımda kullanıyordum ikisi de sesimi alıyordu herhangi bir dip ses olmadan.
Sağ alttaki ses işaretine sağ tık > ses efekti > kayıt kısmında bir ayar yapmıştım (mikrofonun genel ses seviyesini %80'e indirmiştim ayrıca agc ayarını da aktif etmiştim; bu şekilde masanın en uzak noktasından sesimi rahatça alıyor hem de dip cızırtı vermiyordu). Discord için de yine gürültü engelleyici ayarı yapmıştım (iki tane gürültü engelleyici kullanılıyor discord tarafından sunulanı açık bırakmıştım ama krisp tarafından sunulan gürültü engelleyici kapatmıştım. O açık olduğunda ses kesilmesi yaşayabiliyorsunuz), oyunlarda zaten gürültü engelliyici kullanıyor.
İki ürünü de senelerce problemsiz olarak kullandım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı