Ucuz S4

gittigidiyor.com en azından biraz güven sağlıyor. Nasıl dersen, satışa çıkaran kişinin kaç ürününün başarı ile ulaştığı gösteriliyor.

Mesela şuradan : Dikaelektronik - Al

Ben oradan bu güne kadar 3 ürün getirdim, sorun yaşamadım.

Bunların hepsi paralel ithalat onu bilerekten alın arkadaşlar. Adamlar Sanayii Bakanlığı'ndan izin ve gerekli belgeleri alıyor. ARtık yurtdışından bir firmayla mı anlaşıyor, kendi elemanlarıyla mı yapıyor bilmiyorum ama yurtdışı fiyatından alıp kendi kar payını eklediği için, Türkiye fiyatlarından ucuz oluyor. Fakat bu işin teknik servis kısmı biraz alengirli. Mesela distribütör garantili yani 2000 TL olan S4'lere bir şey olduğunda, servise gittiğinde 20 iş gümü içerisinde sorunu belirleyip, kullanıcı hatası mı garanti kapsamı mı diye bakıp işlem yapmak zorundalar, 20 iş gününü geçerse birebir ücretsiz değişim yapmak zorundalar. Ama paralel ithalat ürünlerei tedarikçi firma servisi bakıyor. Bazı olaylara teknik elemanların bilgi veya donanım yetersizliğinden dokunamadığı oluyor, bir sürü masraf çıkartıyorlar ve hatta sizi 2 ay bekletebiliyorlar. Yaşamadığım şey değil. O yüzden iki kez düşünün ucuza akıllı telefon alırken. Aradaki fark bu kadar olayın riskine değer mi sizin düşüncenize kalmış... :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı