Ucuz sıvı soğutma vs kaliteli hava soğutma

Hudelfa55

Hectopat
Arkadaşlar bilgisayarıma 6 aydır termal macun sürmüyorum ve işlemci fanımın pinleri kırıldı, yani çıkarırsam daha takmam imkansız. i7 920 işlemci, Cooler Master CM690 NVIDIA Edition kasaya sahibim. Her gün 2,5 saat civarında render alıyor, 2,5 saat canlı yayın yapıyor ve kendim de birkaç saat oyun oynuyorum. Ancak işlemci hep 99-100 derece. Sıvı soğutma veya hava soğutma almak için bundan önce de konular açtım ve son olarak şu iki modele indirgedim:
1- Cooler Master MasterLiquid Lite 240 MLW-D24M-A20PW-R1 Sıvı Soğutma CPU Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
2.1- Cooler Master Hyper 212 Spectrum RGB RR-212A-20PD-R1 İşlemci Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
2.2- Cooler Master Hyper 212 İşlemci Soğutucu 12 cm Siyah PC Soğutma Fiyatları ve Özellikleri (bu black edition olmalı)
Arkadaşlar benim için sadece ama sadece performans önemli ve taksitle hepsini alacak bütçem var. Farklı önerilere de açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeniz varsa şunu alın, 240 mm sıvı soğutucuların çoğundan daha iyi:

hocam 1366 uyumlu olduğu yazmıyor. Bir de kasam için çok büyük değil mi?
Biraz geç yazdığım için kusura bakmayın. AM4 sistem toplamak istiyorum hedefim o. O yüzden kötü bir şey almak istemedim.
O işlemci ne ki o kadar para vericeksin. eğer ileride kullanırım diyorsa iyi bir hava soğutma al.
Hyper 212 düşündüm hocam. Başka bir öneriniz var mıdır ya da hyper 212'lerden hangisi daha iyidir?

Geri
Yukarı