Ucuz Windows keyleri tehlikeli mi?

GT 710

Decapat
Makaleler
1
Yer
Kırklareli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus H110 M-K
Intel Pentium G4400 3.3GHz
MSI GT710 2GB
8+4 12 GB 2133MHz DDR4 RAM
1TB Toshiba HDD
FOEM 300W PSU
Windows 10 Pro
Ekipmanlar
Redragon Shiva
Hp m200
Gamenote h2016d
Daha önce CMD ile Windows etkinleştirme gibi şeylerin tehlikeli olduğunu duymuştum.
Geçtiğimiz gün 70 liraya Windows 10 Pro Retail key aldım ve yarın kullanacağım.
Aklımdaki soru şu bu ucuz keyi etkinleştirdikten sonra bir sorun çıkartır mı? Tehlikeli midir?

Daha önce CMD ile Windows etkinleştirme gibi şeylerin tehlikeli olduğunu duymuştum.
Aklımdaki soru şu bu ucuz keyi etkinleştirdikten sonra bir sorun çıkartır mı? Tehlikeli midir?

30 gün önce 30 TL'ye aldım key gelmedi 😂

Ben 3-4 yıl önce 15 liraya satın aldım ve hâlâ daha kullanıyorum hiç sorun yaşamadım ve tehlikesini de görmedim. Bu tabii ki güvenilir veya bir sorun çıkartır mı sorusuna cevap değil ama yardımcı olmak açısından söylemek istedim.

Ben 2020'den bu yana OEM key kullanıyorum. 30 TL civarına almıştım. Sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum bende hiç olmadı.

30 gün önce 30 TL'ye aldım key gelmedi 😂
Hocam aldığınız site önemli bence ben gittigidiyordan almıştım ve bazı siteler var direkt gönderiyorlar.
Sorun çıkmaz tehlikeli değildir. Tek sorun size verilen keyin retail değil de oem çıkmasıdır :D
Evet office lisansında bunu yaşadım format atınca lisans gitti 30 lira vermiştim :D Bu arada bu tarz şeyler almamın sebebi aktive edici programlardan bilgisayarıma virüs sokturmamak yani virüslerle uğraşmak istemiyorum ve bu yüzden bunları alıyorum.

Bende uygun fiyatlı buldum, aldım kullanıyorum neredeyse 3 aydan fazla oldu hiç bir sorun çıkmadı.

Windows 10 Pro için almıştım, şimdi Windows 11'e geçtim sıkıntı yok. :)

Microsoft tarafından da, yasal olarak da bir sıkıntısı yoktur, yanlış bilgi vermeyin lütfen. Orijinal alınan ürünlerin nasıl manevi tehlikesi olabilir ki?

Arayın Microsoft Türkiye hattını. Ben 3000 TL tutarındaki lisansı 30 TL ile aldım, bu yasal mı diye sorun bakalım ne diyecekler. Bilmesek ve arayıp sormasak hala aynı lisansımı kullanmak zorunda kalmazdım. Seneler önce aldığım kutulu Windows 8.1 lisansı ile hala devam ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı