Ucuz Windows Lisansları Güvenilir mi?

Sereno

Hectopat
Freedos bir bilgisayarım var, Windows 10 kurmak istiyorum. Bu internetteki satış sitelerinde (N11, Hepsiburada vb) 15-20 TL gibi düşük fiyatlarla ürün anahtarı satılıyor. Microsoft'un sitesinden Windows 10'u indirip bu sitelerden bir ürün anahtarı alsam olur mu? Ve bu ürün anahtarları ne kadar güvenilirdir? Ve nedir bu sitelerdeki ürün anahtarları?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 OEM keylerden bahsediyorsunuz değil mi ? Güvenilirdir ama satıcıya mutlaka dikkat edin. Bemde OEM key kullanıyorum 10 liraya aldım hemen teslim ettiler n11 üzerinden ama dediğim gibi satıcıya dikkat edin. Eğer OEM key alırsanız sadece tek anakartta kullanma hakkınız var anakart değiştirirseniz tekrar satın almanız gerekir ve müşteri hizmetlerinden destek alamazsınız. Ben OEM key tavsiye ederim.

Evet, o anahtarlardan alıp etkinleştirebilirsiniz. Bu anahtarların farkı, anakarta gömülecek olması. Yani bu kodu kullandıktan sonra başka anakartta kullanamazsınız. Tek bilgisayarlık diyebiliriz. Ayrıca aldığınız satıcıya da dikkat edin. Yorumları okuyup daha önce alan kişilerin önerilerini dikkate alın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı