Ucuza Gözlük Çerçevesi Nereden Alınır?

canererten96

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar fiyatlar optikçilerde korkunç derecede fazla. 300'den başlıyor 1000'e kadar gidiyor sanırım dünyanın başka yerinde bu kadar kâr getiren bir iş yok.

Her neyse ucuza sağlam bir gözlük çerçevesi satın almak istiyorum ama nereden ucuza bulabilirim İstanbul'da? Atasun Optik gibi yerler de fiyatları uçurmuş..

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam tecrübemle konuşuyorum. Gözlüklere para harcamaktan çekinmeyin. Size en pahalısını alın demiyorum ama en ucuz modellerden almanızı da tavsiye etmiyorum. Sonuçta bu aksesuarları yıllarca kullanıyoruz.

Hocam tecrübemle konuşuyorum. Gözlüklere para harcamaktan çekinmeyin. Size en pahalısını alın demiyorum ama en ucuz modellerden almanızı da tavsiye etmiyorum. Sonuçta bu aksesuarları yıllarca kullanıyoruz.
Ben en fazla 1 yada 1.5 sene kullanabiliyorum. Diesel marka kemik gözlük almıştım geçen sene, sürekli kullanmaktan her yeri deforme oldu. Mekanizma olarak bir sorunu yok fakat kulağın üstüne ve burnun üstüne gelen yerleri sanki asitli suya sokup çıkartmışsınız gibi kabar kabar.

Bundan önce de iki tane Hawk marka yarım çerçeve kullanmıştım, onlarda aynı şekilde.

Çok iyi anlıyorum sizi bende 4 sene çalıştım. Zamanında çokta çabaladım optikçi açmak için olmadı, kar oradı çok yüksek bir sektör cidden :D Size tavsiyem sağlık güvenceniz varsa devletin karşılağı çerceveler var cüzi miktarda onların üzerine biraz katıp orta seviyede bir çerceve alabilirsiniz. Çerçeveniz orta seviye olup özellikle cam kaliteli almanızı tavsiye ederim. İlla marka almayın çeşiti olan çerçevelere yönelin ve kesinlikle sıkı pazarlık yapın. Ayrıca Atasun optiğide tercih etmeyin marka firmalar daha kazık. Caddenizde veya hastane yakınlarındaki optikçileri dolaşın diyebilirim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı