Ucuza oyun satan siteler nasıl para kazanıyor?

Bildiğim kadarıyla farklı ülkenin fiyatı ile alıp Türk lirasına satıyorlar. Fakat burada sponsorlar ve reklamlarda etkili oluyor.

Basit al sat yapanları bilmemde oyunfor ve 1-2 site şu sıra takibimde. Oyunfor'u fazlaca deneyimledim şu an. İlk başta bende sizler gibi sanıyordum, site işte satıyorlar alıp falan diye. Baktım büyük şirket bu oyun satan tüm siteler. Araştırdım falan adamlar yapımcılar ile çalışıyor oyunfor için diyorum bunu. Böyle kurumsal perDigital falan gördüm. Adamlar gerçek satıcı mı denir ne denir tam terimi bilmiyorum, sattıkları her şey oyunun firmasıyla bağlantılı yani. Daha güven verici geliyor bana öylesi. Sorun yaşamadığımızda hepsi iyi zaten, sorun yaşandığında yaklaşım önemli. Tekrar diyorum al sat yapanları bilmem de oyunfor falan normal büyük şirketler. Oyun sitelerine bakın araştırın biraz. Bazılarının adresleri yok, bazıları da şirket adreslerinden tutun firmalarda bile adı geçiyor. Sorunuzun cevabı basit gibi aslında, Steam ne yapıyorsa bu sağlam şirketlerde aynı şekilde. Biz iç yüzünü bilemeyiz. Steam reklamdan mı kazanıyor ucuza mı topluyor. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı