Ucuzdan pahalıya en iyi kulak üstü kulaklıklar

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu Ekin Kollama arkadaş 20 senelik odyofil heralde, hep onun videolarını atıyorsunuz.

Adam otorite olma yolunda bilgili ve güvenilir.
Evet baya otorite olma yolunda gidiyor arşa çıkacak kendisi yakında. Attığın videolardan ilkini izledim adamın her kulaklığa yorumu "TaoTronics 100 ise bu da 95-90" ya da "Tizlere TaoTronics'e 9,5 verdim değil mi? Bu da 9 falan yani" diye sürekli geçiştiriyor. Bak örnek atayım dikkatli izlersen hep aynı. Adam şahsi yorumunu veya özgün yorumunu yapamıyor.
9 verdin de neye göre verdin? TaoTronics bu işin mihenk taşı mı? Herkese doğmadan önce bunu vermişler de bizim bunun performansı kafamıza işlemiş mi niye sürekli şuna bunu verdim buna da bunu veririm ayağı yapıyorsun. "Tizzler nasıl diyeyim" diyor. De işte cılız mı, cırtlak mı, belki boğuk mu, tizz gelince diğer seslere karışıyor mu, o kadar mı kalitesiz falan bunlardan birini söylemesi lazım. Adam sadece kutu açılışını yapabiliyor kalan kısımda sıvıyor bütün işi. Adam hobi maksatlı inceleme yapıyor. Özenle seçme yok yani bunu anlayın. Adam piyasada ne kadar ucuz kulaklık varsa topluyor onları teker teker inceliyor bak ilk videosu 30 dakika tamamını izlemedim izlesem de hiçbir şey anlamayacağım bana bir şey katmayacak. Çünkü adam objektif yorumlamayı geçtim şahsi yorumunu bile anlatamıyor çünkü bu konuda bilgisi yok. İşin daha tanım kısmında bile yok bu adam ve daha beklediğimiz bilgileri yorumları alamadık. Şu video vasatın altı direkt. Yapacağı şey öyle 10 tane kulaklık değil. Seçecekti en çok övgü alan 3 kulaklığı her birine 10 dakika ayırıp finalde de bu üçünü kıyaslayacaktı hangi kulaklığı ne amaçla kullanabilirsiniz. Ya da aralarında sınıf farkı varsa direkt bunu alın diyecekti. 10 tane kulaklığın anca kutusunu açarsın arkasındaki yazı Türkçeymiş dersin.

30 dakikalık videoda 10 tane kulaklık inceliyor. Açılış kapanış derken her kulaklığa en fazla 3 dakika kalıyor bunun da sadece her kulaklık için bir 10 saniye bölümü var ses kalitesini anlatacak onda da nasıl diyeyim falan diye geçiştiriyor baya otorite sahibi bir ağabeye benziyor. Bu arada kendisini severim muhabbeti güzel ama bir şey öğrenmek için videosunu izlemem, ciddiye almam, bir tartışmada referans olsun diye paylaşmam. Özellikle ses konusunda hiç yanına yaklaşmam. Aksesuar ve telefon merakım olsa iPhonedo izlerim. Ki arada izliyorum yine merakım olmasa bile.

Eline sağlık @246675

Bu stüdyo kulaklığı üzerine olmuş. Kulaklık hakkında dip bilgilere sahip biri değilim. Fakat incelemeler ve deneyimlerim sonucu bende öneriyorum. Fakat sizin kadar dip bilgiye maalesef sahip değilim.

@Conficker Belasi

Düşüncen çok yanlış. Dip bilgide bazı yerlerde gerekli.

@246675

Ben mesela dip ses ile ilgili bilgilere sahip olmak isterim ama maalesef çok zamanım yok. Çok kapsamlı geniş bilgiler. Bir şeyi bir de tam öğrenmeden bırakamayanlar için. Bu listenin başlığında stüdyo yazması gerekirdi bence biraz yanlış olmuş.

Adam şahsi yorumunu veya özgün yorumunu yapamıyor.
9 verdin de neye göre verdin? TaoTronics bu işin mihenk taşı mı? Herkese doğmadan önce bunu vermişler de bizim bunun performansı kafamıza işlemiş mi niye sürekli şuna bunu verdim buna da bunu veririm ayağı yapıyorsun. "Tizzler nasıl diyeyim" diyor. De işte cılız mı, cırtlak mı, belki boğuk mu, tizz gelince diğer seslere karışıyor mu, o kadar mı kalitesiz falan bunlardan birini söylemesi lazım.
Burayı birazcık hızlı geçtim. Şimdi olay şu: sesle ilgili bilgi sahibi olan adamın beklediği cevap ve yorumlar, ses nasıl kısmına gelince ses sahnesi, ses rengi, ses gücü ve ne kadar detaylı verdiğine ve ses dengesi olarak da her banttan ses gelen kısımlarda gürültü olarak sana ne kadar veriyor bunları yorumlamak lazım. Bununla ilgili test müzikleri de vardır direkt müzik ses örnekleri değil. Bir de belli başlı benim de özellikle severek dinlediğim bazı Progressive ve PsyTrance müzik yapan sanatçıları da test müziği olarak açıp kritik dinlemede ne kadar sorun yaşadığını görmen lazım. Yani bu konuda bir yere kadar konuya hakim olan kişinin beklediği cevaplar bu sorularla alakalı olur. Yoksa bassı iyi, tizzi iyi veya bir tık kötü demek yorum yapmak değildir. Zaten istediği cevabı alamayan kişiler bir de böyle bir yorumla karşılaşınca gözüne batıyor yani bana çok absürt geldi şahsen yaptığı yorumlar. Bahsettiğim tanımların hepsini açıklardım ama sen otorite sahibi kişileri dinlemeye devam edersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı