Üç antivirus kullanmak mantıklı mı?

Ben orada 1 tane antivirüs görüyorum. Gayet iyi zaten. Kaspersky'yi aktif koruma için kullanın, diğerlerini de sadece tarama amaçlı kullanın. Kısa cevap olarak bu söylenebilir.

MBAM ve AdwCleaner zaten AV değil. AdwCleaner silebilirsin KIS ve MBAM güzel oluyor. Ama MBAM’ın gerçek zamanlı korumasını kapat sadece tarama amaçlı kullan.

Bu sistemi kararsızlaştırır. Malwarebytes'ın gerçek zamanlı korumasını devre dışı bırakın ve AdwCleaner kullanmayın Malwarebytes varken ona gerek yok. Kaspersky'ın gerçek zamanlı korumasını açık bırakın ve Malwarebytes'ın korumasını kapatın yoksa sürekli birbirleri ile çakışabilir.

Kardeşim devlet sırrı mı var kozmik oda mı bu bilgisayar.
Ben 10 yıl evvel bıraktım antivirüsü.
1 Tane yeter.

Üç tane antivirus yazılımı kullanmak mantıklı mıdır?

Kaspersky + Malwarebytes + AdwCleaner düşünüyorum.
Malwarebytes ile Kaspersky çakışıyor. Sadece Kaspersky'ı kurun. Herhangi bir reklam virüsü yerseniz (Kaspersky açıkken yemezsiniz.) AdwCleaner kurup işini bitirdiğinde kaldırırsınız. Herhangi bir normal virüs yediğinizde (Trojan vb.) Malwarebytes'i kurup sisteminizi taratıp işlemini bitirdiğinde kaldırırsınız.
Malwarebytes'in yeterli olduğunu düşünüyorum. Sisteminizi zorlar 3 antvirüs bence.
Malwarebytes anti virüs değil anti malware. Yani aktif bir koruma değil, sistem taramak için var. Kaspersky ise anti virüs, yani anlık koruma sağlayabiliyor.

Malwarebytes anti virüs değil anti malware. Yani aktif bir koruma değil sistem taramak için var. Kaspersky ise anti virüs yani anlık koruma sağlayabiliyor.
Sağolun hocam bilgilendirme için, ben biraz kendi açımdan cevap vermişim soruya. Kaspersky gibi anlık koruma sağlayan programları kullanmayı tercih etmediğim için Malwarebytes yeterli demiştim.

Arkaplanda gereksiz bir yük bindirir sisteme. Gerek yok bence Kaspersky'ın gerçek zamanlı koruması açık kalsın diğer ikisini lazım olduğunda indirirsiniz bence sisteminizden kaldırın derim diğer ikisini.

Cidden Bilmediğim için soruyorum;antivirüsler gerçekten işe yarıyor mu? Uzun yıllar kullandım bi faydasını görmedim,uzun yıllar kullanmadım bi zararını görmedim.

Geri
Yukarı