Üçlü prize üçlü priz takmak zararlı mı?

bonegang

Centipat
Yer
İzmir
Max 400W güç tüketen sistem kullanıyorum. Prize kablolu 3'lü priz takılı. 3'lü prize modem, monitör ve bilgisayar bağlı. Başka priz kalmadığı için telefonumu şarja takamıyorum. Telefonu da şarj edebilmek için prize 3'lü prizi, ona da bilgisayarı falan bağladığım üçlü prizi takarsam zararı olur mu?

Hayır hocam. Prizin maksimum güç seviyesi aşılması halinde sıkıntı olur.

Max 400W güç tüketen sistem kullanıyorum. Prize kablolu 3'lü priz takılı. 3'lü prize modem, monitör ve bilgisayar bağlı. Başka priz kalmadığı için telefonumu şarja takamıyorum. Telefonu da şarj edebilmek için prize 3'lü prizi, ona da bilgisayarı falan bağladığım üçlü prizi takarsam zararı olur mu?

Hepsini aynı anda kullanırsan bir ihtimal akımı aşmandan sigorta atabilir bir ihtimal ama. Akım korumalı priz öneririm bu yüzden.

Hepsi bir prizden akım çekeceği için sigorta atabilir. Eğer PSU'nuza güvenmiyorsanız akım korumalı priz alın.

Akım korumalı prizler içinde bulunan varistör sayesinde yüksek voltaj koruması yapar. İsmi ise akım korumalı olarak kalmış. Yani fazla akım çekilirse yine sigorta atar. 400W PC ve monitör ile falan sigorta atmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı