Ücretli bulut depolamanın ücreti ödenmediğinde içerisindeki dosyalara ne olur?

Poyraz Kuzgun

Picopat
Katılım
8 Kasım 2021
Mesajlar
193
Konu başlığını doğru şekilde açabildim mi bilemiyorum. Benim için önemli olan ve Online olarak her yerden erişim sağlamak istediğim dosyalarım var. Bunun için Google Driver'ın 290 TL'ye 2TB'lık bulut depolama hizmetinden faydalanmak istiyorum. 1 yıl kullanımdan sonra ödemeyi yapmayı unutursam veya 2-3 ay geciktirirsem ne olur? Üyeliğimi iptal edip dosyalarım silinir mi yoksa ödeme yapılana kadar üyeliğimi ve dosyalarımı askıya alıp üyeliği yenileyince tekrar dosyalarım aktif kullanıma açılır mı? Aşırı unutkan birisiyim sırf üyelik yenilemeyi unuttum diye dosyalarımın çöp olmasını istemem o yüzden böyle bir soru sordum.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

ISekizI

Picopat
Katılım
15 Kasım 2021
Mesajlar
83
Makaleler
1
Çözümler
1
''Otomatik yenileme başarısız olursa, ödeme bilgilerinizi güncelleyebilmeniz için aboneliğinize yedi günlük bir ilave süre eklenir. Bu ilave süre boyunca, Google hesabınızdaki öğelere veya geçerli depolama alanı planınıza erişimi kaybetmezsiniz. Otomatik yenileme başarısız olursa Gmail kullanıcılarının depolama alanı planları 30 gün uzatılır. Gmail kullanıcılarının, mevcut planlarına ilişkin ödeme bilgilerini güncellemek için yedi günleri, hesaplarında yer açmak veya yeni bir plan satın almak içinse 30 günleri vardır.''
Diye bir bilgi buldum. Ek olarak eğer hiçbir şekilde ödeme yapmazsan dosyalar silinmiyormuş. Sadece var olan dosyaları indirebiliyormuşsun. Ancak muhtemelen 30 günün sonunda kullandığın mail hesabın tamamen kapanıyormuş, yani birisi sana mail atsa bile o mail sana gelmiyormuş. Eğer ödemeni kredi kartından yapıyorsan ücret otomatik çekilir bu arada. Sürekli her ay uğraşman gerekmiyor.
Edit: 2 yıl veya daha fazla süre ödeme yapmazsan tüm e-postaların silinebilir diye bir uyarı da mevcut.
 
Son düzenleyen: Moderatör:
Katılım
25 Ağustos 2018
Mesajlar
1.733
Makaleler
8
Çözümler
5
Yer
Endoplazmik Psikopatbirkulum
İnternet bağlantına güveniyorsan taşınabilir harddiskleri destekleyen bir modem al, oraya bağla. Google'a para verip durma. Kendi bulut sunucun olmuş olur.
Ona bakarsan bilgisayarı da bulut sunucu olarak kullanabilirsin. Önemli olan verinin güvenli bir yerde depolanması.
 
Yukarı