Ücretli ve Ücretsiz Türkçe Yama Tartışması

Sizce?

• Oy verenlerin toplamı
    143
Skyrim gibi büyük ve uzun oyunlarda 15-20₺, hikayeli kısa oyunlarda ise 3-5₺ gibi rakamlara bir şey demem. Fakat yamayı oyun fiyatından daha fazlasına satmak veya abonelik sistemiyle çakallık yapmaya çalışmak doğru değil.

Bence bağışlı olmalı. Oyunu satın aldığımda bedava İngilizce oynayabiliyorsam Türkçeyi de bedava oynayabilmem lazım. Ama biz bilinçli insanlar olarak bağış yapabiliriz. Reklamlardan da kazanırlarsa çok iyi olur. RDR2'nin Türkçe oyanayamamanın bir sebebi ücretli olmasıydı :(

Bence bağışlı olmalı. Oyunu satın aldığımda bedava İngilizce oynayabiliyorsam Türkçeyi de bedava oynayabilmem lazım. Ama biz bilinçli insanlar olarak bağış yapabiliriz. Reklamlardan da kazanırlarsa çok iyi olur. RDR2'nin Türkçe oyanayamamanın bir sebebi ücretli olmasıydı :(
Katılıyorum. İsteyen bağış yapabilir. 40 TL'ye aldığım oyunun çevirisini 20 TL'ye almak üzüyor gerçekten.

Bağış var ama yetmiyor bazı çeviri ekiplerine. Herkes yapmıyor orasını doğru ama bağışın mantığı budur. Mecburiyet yok.

Bence oyunlar Türkçe çıkmalı. Para verip aldığım oyunu Türkçe oynayabilmek için yama yüklemek zoruma gidiyor. Türkçe çeviri bu kadar zor olmamalı. RDR2 gibi büyük bütçeli bir oyun için Türkçe dil ekleme maliyeti önemsiz olmalı. Düşük bütçeli oyunları anlıyorum ama büyük butçeli oyunlar için Türkçe dil eklememek bana yanlış geliyor.
Asıl konuya gelirsek yama için ekstra para vermek istemem ama yamayı yapan kişi emek harcadığı için para istemesi normal. Türkçe yama için abonelik olayı saçma geliyor.

Zaten ücretsiz yapmıyorlar. Reklam parası onların emeğini karşılar ve üstüne üstlük benim şu ana kadar indirdiğim tüm çeviriler tam değildi ve tam olanlarda doğru anlamı belirtmiyordu. Siteleri reklamsız ve tam anlamıyla doğru çeviri olursa tabii bende ücretini öderim.

Yeni konular

Geri
Yukarı