Ücretsiz antivirüs programı önerisi

Calibriks

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. Ücretsiz bir antivirüs programı arıyorum. Sistemim oldukça zayıf. Bu yüzden sistemi yormaması lazım. Ne önerirsiniz?

Malwarebytes'ı öneririm. Zaten ilk indirdiğinizde size 14 gün Premium deneme sürümü veriyor. Premium sürümde indirdiğiniz her dosya otomatik olarak taranıyor. Diğer yazılımlardan farkı ise sizi lisans alın diye çileden çıkarmaması.
Premium süresi bittiğinde indirdiğiniz her türlü dosyaya sağ tıklayıp "Malwarebytes" ile tara denemeniz lazım. Yoksa otomatik taramıyor.

Ek olarak, eğer eski bir windows sürümü kullanıyorsanız windows 1o'a yükseltmenizi öneririm. İçindeki Windows Defender baya işe yarıyor :).

İyi günler dilerim.:D

Normalde ESET iyi koruma sağlayan bir yazılım değil zaten testlerde belli.

Avast! ise hiç önermem ki zaten CCleaner saldırısı zamanında kendi şirketinin programını koruyamayan firma olduğunu ortaya koydu.

Benim ücretsiz AV önerim ise Kaspersky Free programıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Malwarebytes'ı öneririm. Zaten ilk indirdiğinizde size 14 gün Premium deneme sürümü veriyor. Premium sürümde indirdiğiniz her dosya otomatik olarak taranıyor. Diğer yazılımlardan farkı ise sizi lisans alın diye çileden çıkarmaması.
Premium süresi bittiğinde indirdiğiniz her türlü dosyaya sağ tıklayıp "Malwarebytes" ile tara denemeniz lazım. Yoksa otomatik taramıyor.

Ek olarak, eğer eski bir windows sürümü kullanıyorsanız windows 1o'a yükseltmenizi öneririm. İçindeki Windows Defender baya işe yarıyor :).

İyi günler dilerim.:D

Windows Defender mı ? Aman yaklaşmayın. Bilgisayarın burnuna konan sineği bile kovamayan kendi DLL dosyalarını virüs gören bir atık o program. Gerçekten uzak durulması gerekir diyeceğim ama maksimum bir iki haftaya ufacık bir solucan onu devre dışı bırakıyor. Devre dışı bırakmanıza gerek kalmıyor. Kendileri yan gel yat görürsem de söylerim taktiğini uyguluyor. :)

Windows Defender mı ? Aman yaklaşmayın. Bilgisayarın burnuna konan sineği bile kovamayan kendi DLL dosyalarını virüs gören bir atık o program. Gerçekten uzak durulması gerekir diyeceğim ama maksimum bir iki haftaya ufacık bir solucan onu devre dışı bırakıyor. Devre dışı bırakmanıza gerek kalmıyor. Kendileri yan gel yat görürsem de söylerim taktiğini uyguluyor. :)
Windows Defender’ın tembel olduğunu ben de biliyorum. Ama sistemi nerdeyse hiç yormuyor. Zaten virüslerin çoğunu trojanlar oluşturuyor ve onu da engelleyebiliyor.

Windows Defender’ın tembel olduğunu ben de biliyorum. Ama sistemi nerdeyse hiç yormuyor. Zaten virüslerin çoğunu trojanlar oluşturuyor ve onu da engelleyebiliyor.

Sistemi yormamasının nedeni zaten çalışmıyor olmasıdır. Benim tavsiyem ücretsizde olsa herhangi bir virüs programını kurmasıdır. Microsoft o kadar hizmet sunduğu halde beceremediği tek şey şu güvenlik programı olmuştur.

Haklısınız. Adamlar koskocaman dünyanın en iyi işletim sistemini yazıyor ama güvenlik önlemleri gerçekten kötü:cool:.

Windows Defender sandığınız kadar kötü değil aslında. Evet, ilk çıktığı zamanlar rezaletti ve hala daha birçok yapılması gereken var fakat bu ücretsiz AV'ler içerisinde en iyilerden birisi olmasına engel değil. Bilmiyorum kaç tane ücretsiz AV kullandınız, deneyimlediniz ama birçok bilindik markayı denedim ve Windows Defender en hafif, en hızlı cevap verenlerden birisi. Sistemler için zarar oluşturacak hemen hemen tüm dosyaları (Zer0 Day hariç) tanımlarında bulunduruyor. Ayrıca yine kolay kolay false positive verdiğine de denk gelmedim.

Kısaca bilgisayarınız internete bağlıysa Windows SmartScreen, Windows Defender ve Windows Firewall oldukça iyi iş çıkartıyorlar. Azıcıkta işin içine deneyimli kullanıcı girerse hiçbir problem olmadan Windows'u kullanabilirsiniz.

Dipnot: Gerekirse en kral AV sistemlerini kullanın. Eğer kullanıcı aptalsa yapacak birşey yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı