Ücretsiz dijital lisans elde etme

Türk forumlarında bu konuyla ilgili çok az bilgi var hatta şimdi anlatacaklarımı anlatanı görmedim.

Bu yöntem sadece Windows 10 için geçerlidir.
Microsoft Activation Script açık kaynak kodlu bir etkinleştirme aracı, link vermeyeceğim GitHub üzerinden ulaşabilirsiniz, HWID yöntemini kullanıyor. HWID donanım kimliğinizdir, donanım kimliğinizi Microsoft sunucularına kaydederek size bir dijital lisans veriyor, ve yasal bir lisansınız olmuş oluyor, bu dijital lisansı anakartınıza kaydediyor ve format atsanız dahi bilgisayarınız otomatik olarak Microsoft tarafından etkinleştiriliyor.
(Hwidgen adlı program da bu yöntemi kullanıyor ama ben test etmedim ve bildiğim kadarıyla açık kaynak kodlu değil.)

Şimdi bu programın benim anakartıma zarar verip vermeyeceğini nereden bilebilirim diyebilirsiniz, haklısınız ben de aynısını dedim, program açık kaynak kodlu kodlarından anlayanlar inceleyebilir ama benim incelemeye vaktim olmadığı için Virtual Box ile bir sanal makine kurdum, bu makine üzerinde etkinleştirme işlemini gerçekleştirdim ve Microsoft hesabımla oturum açtım, sanal makine üzerindeki dijital lisans hesabıma tanımlandı, daha sonra kendi makinemde hesabımla oturum açtım ve lisansı kendi makineme taşımış oldum, artık hesapla da işimiz kalmadı çünkü dijital lisans anakartımıza gömüldü, oturumu kapatsak da format atsak da orijinal bir dijital lisansımız oldu.

Aklınızdaki son soru işaretini de gidereyim;
Bu program kim oluyor da bizi Microsoft'a kaydedebiliyor?
Bildiğiniz üzere Windows 7 üzerinden Windows 10'a yükseltme işlemi hala ücretsiz, (Windows 7'niz crackli olsa bile! Kaldı ki Microsoft bunun zaten farkında diyebiliyorum) yükseltme gerçekleşirken Microsoft donanım kimliğinizi kendi sunucularına kaydediyor ve size dijital lisans veriyor olay bu, bu sözünü ettiğim programların da bu yöntemi kullandığı söyleniyor.

fenerlimühendis

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Foseptik Çukuru
Tamam başka bilgisayara tanımlaması için o bilgisayardan çıkıyorsun. Sadece oluşturmak ve tekrar o cihaz üzerine anahtarsız kurulum için anakarta yazıyor kodu. Yoksa cihaza özel bir durum yok. Zaten adamlar MS bunun farkına varıp kodunuzu iptal edemez de demiyorlar, sadece MS'un işine gelmiyor.
ekran-goeruentuesue-2021-09-09-075630-kopya-png.1161495

Hocam konudaki bir mesajdan aldım. Lisans OEM lisans. Ama bu nasıl olabiliyor? OEM lisans nasıl MS hesabı ile taşınabiliyor?

Windows 7

Hectopat
Makaleler
4
Yer
YT, Sosyal, DC, Twitch ve Steam Arasında Bir Yer
ekran-goeruentuesue-2021-09-09-075630-kopya-png.1161495

Hocam konudaki bir mesajdan aldım. Lisans OEM lisans. Ama bu nasıl olabiliyor? OEM lisans nasıl MS hesabı ile taşınabiliyor?
Lisans OEM değil de ondan, kullanan arkadaş yanlış kullanmış. Daha yeni bu yöntemle aktive ettim, RETAIL yazısı ekte. Düzenleme; uzun ekran alıntısını sildim detayları karalamayı es geçmişim.

Dosya Ekleri

• tersü.JPG
    tersü.JPG
    198 KB · Görüntüleme: 22

Windows 7

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Hocam o zaman bu işte bir iş var. Normal değil HWID deyip Retail lisans ataması.
İş yok, virüs yok nasıl yaptığını tam bilmesem de Windows 10'un ilk derlemelerindeki bir aktifleştirme dosyasını kullanıyor o aktifleştirme dosyası da korsan W7, 8, 8.1 kullansan bile sana Windows 10 anahtarı sağlıyordu. Böylece alıyorsun işte, MS niye kapamamış bunu onu sorgula sen programı değil.

fenerlimühendis

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Foseptik Çukuru
İş yok, virüs yok nasıl yaptığını tam bilmesem de Windows 10'un ilk derlemelerindeki bir aktifleştirme dosyasını kullanıyor o aktifleştirme dosyası da korsan W7, 8, 8.1 kullansan bile sana Windows 10 anahtarı sağlıyordu. Böylece alıyorsun işte, MS niye kapamamış bunu onu sorgula sen programı değil.
Açıklayıcı oldu böyle. Ama ben hala fazla güvenemedim :) Teşekkürler.

Windows 7

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Açıklayıcı oldu böyle. Ama ben hala fazla güvenemedim :) Teşekkürler.
Al bak senin için Ücretsiz Tüm Sürümlerin Listesi Windows 10 Generic Activation Keys Eski sürümlerden geçiş yapanlara bu anahtarlar tanımlandı, benim anahtara da bakarsan sonları uyuşuyor. Virüs yok fakat MS bana, kardeşim sen yasal yükseltme döneminden sonra W10 almışsın siliyorum diyebilir ki en başından beri yapmadılar bunu (en başından beri yapmadılar bunu). Bu arada aynı risk n11'de satılan anahtarlarda da var.

Angelic

Decapat
Yer
Transilvanya
Evet çalışıyor. Format atmak yada win 10'dan 11'e geçmek gibi düşüncelerin varsa hiç uğraşmadan, geçiş öncesinde HWİDGen ile dijital lisansını alıp çak formatı bak yoluna :D
Dün format atmıştım ve şans eseri bu konuyu pinlediğimi gördüm. 3 farklı antivirüs yazılımı mesajınıza güvenerek, sanal makineyle hiç uğraşmadan Microsoft hesabımla oturum açıp etkinleştirmeyi yaptım ve daha sonra hesabımı kaldırdım. Teşekkürler.

Etkinleştirme.png

Yeni konular

Yukarı