Ücretsiz VDSL modem veren ISS var mı?

Makaleler
9
Yer
Aydın
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ECS H81H3-M7
İşlemci: Intel Core i7 4790
HDD: Western Digital WD10EZEX 1 TB 7200 RPM
RAM: Crucial CT102446BA160B.C16FER 1x8GB DDR3 1600MHZ
Kasa: Casper NSH.4790-8T75A-W (CD.VTI4790A) Hazır kasa.
Ekran kartı: Galaxy GT730
PSU: Casper Fsp250-50hmn
Monitör: AOC G2868PQU 28" 4K 3840×2160 1 MS 60 Hz TN panel
UPS: Tunçmatik TSK5208
Mouse: Casper B309
Klavye: Casper K1500
Akım korumalı priz: Monster MPEXP100U
Yazıcı: Epson L4160
Meslek
Espiri Ondan Sorulur!
Herkese merhaba. İnternet'e binada bina ile yaşıt (bina 1990'dan) bakır RJ11 uçlu standart sıva altında bir yerlere döşeli olan telefon kablosuyla bağlanıyorum. Binamdaki katlara altyapı sorgu yapınca (benim kat da dahil) 75 Mbps tahmini sonuç çıkıyor. NetSpeed ve Millenicom sorgulayınca 76 çıkıyor. Modem olarak ZyXEL P-1302-T10D V3 modem kullanıyorum ve galiba VDSL desteği yokmuş. Türkiye'de aboneye bedava VDSL modem hediye eden internet servis sağlayıcısı var mı? Modeme para ödemeyecek olduktan sonra aboneliği sonlandırdıktan sonra ISS'ye iade etsem de benim için fark etmez. Bu arada konu başında şimdiden belirteyim, VDSL modemi VDSL olmayan altyapıyla kullandıktan sonra benim için bir anlamı yok.
Teşekkürler, iyi akşamlar ve iyi Sosyal'ler :)

Mille

Herkese merhaba. İnternet'e binada bina ile yaşıt (bina 1990'dan) bakır RJ11 uçlu standart sıva altında bir yerlere döşeli olan telefon kablosuyla bağlanıyorum. Binamdaki katlara altyapı sorgu yapınca (benim kat da dahil) 75 Mbps tahmini sonuç çıkıyor. NetSpeed ve Millenicom sorgulayınca 76 çıkıyor. Modem olarak ZyXEL P-1302-T10D V3 modem kullanıyorum ve galiba VDSL desteği yokmuş. Türkiye'de aboneye bedava VDSL modem hediye eden internet servis sağlayıcısı var mı? Modeme para ödemeyecek olduktan sonra aboneliği sonlandırdıktan sonra ISS'ye iade etsem de benim için fark etmez. Bu arada konu başında şimdiden belirteyim, VDSL modemi VDSL olmayan altyapıyla kullandıktan sonra benim için bir anlamı yok.

Millenicom, TürkNet, NetSpeed vermiyor bildiğim kadarıyla. Ama sorunu 2. el bir modem ile ucuza kapatabilirsin. Diğer ISS'ler çok fazla para istiyor. Modem ayağına zarara sokarlar.

Bence 2. el bir modem alman daha mantıklı. Piyasası 100'den başlıyor. Belki daha ucuza bulabilirsin.

@Küçükpazarlı kızgın atmanın bir anlamı yok. TT'nin verdiği TP-Link modemde Wi-Fi menzili düşüktü ki tüm hepsinde öyle gördüğüm. Çoğunlukla bir sürü özelliği kullanamıyorsun. Bunun gibi bir sürü şey var.
Yazarken genelleme yapmışsınız onun için kızgın attım. Bana verdikleri modemden hayır görmedim diye yazmak ayrı senin yazdığın ayrı.

@Patrixcs İnternetin standart kullanıcısı vardır. Sosyal medya'ya, YouTube'a, Twitter'a girsin yeter.

İnternetin inine girmek isteyen kullanıcılar vardır, modemi sonuna kadar kurcalar, kendi konfigürasyonlarını uygular, daha iyi optimizasyon uygulayıp en stabil şekilde bir kullanım elde eder, düşük güç ve düşük kullanım elde eder işlemcisi için.

Şimdi bu durumda bana göre ISS'nin verdiği modem tam bir çöp. Ben o modemi bir köle gibi, istediğim gibi ayarlayıp çalıştırıyorum çünkü, bana hizmet ediyor. Ama ISS'nin verdiği modemler tam olarak o şekilde çalışmıyor ya da ömürleri kısa olup kısa sürede bozulabiliyor.

Yani demek istediğim, standart kullanıcı gelip de "ISS modemi güzel ben sorun yaşamıyorum" demesi hiçbir şeyi değiştirmez.

Konuya gelecek olursak kusura bakma @Kaspersky Kullanıcısı konudan biraz uzak yazı oldu.
Hiç sanmıyorum ücretsiz modem sağlayacaklarını. Size önerim internetten ya da Vatan, Mediamarkt gibi mağazalardan satın almanızdır.

Modeme para ödemeyecek olduktan sonra aboneliği sonlandırdıktan sonra ISS'ye iade etsem de benim için fark etmez.

Bence bunu bizzat kendilerine, müşteri hizmetlerine sormanız en sağlıklısı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı