Ücretsiz VPN'den hesap silmek

moonandsun

Kilopat
Yer
İzmir, Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, daha öncesinde IPhone'a ücretsiz bir VPN indirmiştim fakat hani istersen ücretli versiyonunu da satın alabiliyorsun, ben ücretsizini kullanıyordum taa ki yorumlarında hesap çaldığını hatta belki kamera görüntüsü aldığını görene kadar, VPN'ye girerken sadece sözleşme kabul ediyorsun fakat bir hesap açmıyorsun, bende böyle olduğunu fark edince silmiştim, indirdim bir mail attım işte hesabımı siler misiniz diye sonrasında işte e-postanız üzerinden ücretli bir Premium hesap göremiyorum fakat premium konusunda eğer bir yanılgı varsa bize kanıt sunabilirsiniz demişler, ve eğer ücretsiz üyeyseniz sitemizden bakın, fakat kanıt sunacaksanız bu maile cevap verin demişler, bende "Premium hesabımın olmadığını biliyorum sorun eğer ücretsiz bir hesabım varsa ve kapatılması mümkünse kapatmak istiyorum" yazdım. Fakat geri cevap vermediler, ben bu e-maile cevap verdiğim için bir problem yaşanmaz değil mi?

Son düzenleme:
Kullanım ve gizlilik sözleşmesini okudunuz mu? Erişim izinlerine baktınız mı? Bunları bir kontrol edin derim. Sildiyseniz pek bir şey olacağını sanmam ama siz yine de kontrol edin.

Kullanım ve gizlilik sözleşmesini okudunuz mu?

Hayır okumadım direkt onayladım, fakat uygulamayı silip yeniden indirdiğinde her seferinde tekrar onaylatıyor, App Store'da aşırı fazla indirilen bir program aslında ama yorumlarını görünce şok oldum ve ben uzun süre kullanmıştım. Asıl sorun hani ben bunlar "sadece Premium hesap için mailden cevap verin ve sorun varsa kanıt sunun, ama ücretsiz hesapsa sitemize bakın" demişler ya bende geri mail attım ücretsiz hesabımdan bahsediyorum diye, şimdi beni yanlış anlamalarından korkuyorum.

Galeri ve kameraya erişim izni vermediğiniz sürece fotoğraflarınızı ve sizi göremez. Uygulamayı silmen yeterli aslında.

Muhtemelen öyle bir şey bende yaşanmadı iyice kontrol ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır okumadım direkt onayladım, fakat uygulamayı silip yeniden indirdiğinde her seferinde tekrar onaylatıyor, App Store'da aşırı fazla indirilen bir program aslında ama yorumlarını görünce şok oldum ve ben uzun süre kullanmıştım. Asıl sorun hani ben bunlar "sadece Premium hesap için mailden cevap verin ve sorun varsa kanıt sunun, ama ücretsiz hesapsa sitemize bakın" demişler ya bende geri mail attım ücretsiz hesabımdan bahsediyorum diye, şimdi beni yanlış anlamalarından korkuyorum.

Siz erişim izinlerine bakın. Kullanım ve gizlilik sözleşmesini okuyun, sitemizden bakın dedikleri şey de kullanım ve gizlilik sözleşmesi muhtemelen.

Sözleşmenin içerisine sizi izliyoruz ve fotoğraflarını araklıyoruz yazacak değiller ya? Mail'e ne yazdın tamamen? Konuşmayı devam ettirmek zorunda değilsin.

Siz erişim izinlerine bakın. Kullanım ve gizlilik sözleşmesini okuyun, sitemizden bakın dedikleri şey de kullanım ve gizlilik sözleşmesi muhtemelen.

Muhtemelen bir hesap açılıyorsa bile silindiğinde gidiyor olabilir yani benim takıldığım dediğim gibi buradan sadece kanıt sunuyorsanız cevap verin dediler ama ben gittim ben "ücretsiz hesaptan bahsediyorum eğer mümkünse hesabımı kapatın dedim"

Sözleşmenin içerisine sizi izliyoruz ve fotoğraflarını araklıyoruz yazacak değiller ya? Mail'e ne yazdın tamamen? Konuşmayı devam ettirmek zorunda değilsin.

Ben maille hesap silme talebimi belirttikten sonra,

"Bize ulaştığınız için teşekkür ederiz. Bizimle iletişime geçtiğiniz e-posta adresini kullanarak ücretli, Premium bir hesap bulamadığımız için üzgünüz. Kişiselleştirilmiş destek yalnızca Premium hesaplar içindir. Ücretsiz bir hesabınız varsa, lütfen kapsamlı sss kitaplığımıza erişin: Buraya tıklayın. Premium (ücretli) hesabınız olduğuna inanıyorsanız, kayıtlarımızı güncelleyebilmemiz ve hesabınızı daha doğru bir şekilde tanımlayabilmemiz için lütfen aşağıdaki bilgilerle yanıt verin. Satın alma kanıtı ekleyin. Bu bilet şu anda kapatılacak, ancak bu e-postayı aboneliğinizin kanıtıyla yanıtlamaktan çekinmeyin."

Böyle yazdılar, bende geri şey yazdım:

"Merhaba, bu e-posta yoluyla bir Premium hesabım olmadığını biliyorum, yani bu e-postadan ücretsiz bir hesabım varsa kapatılmasını istiyorum. Tabii ki bu mümkünse."

Bu yazdıklarımdan sonra bana herhangi bir cevap vermediler bende bundan endişelendim şimdi bunlar benim başıma Premium kitler diye.

Yani aslında sanırım bu tarz VPN siteleri, sadece üyelik kabul ettirtiyor ve sildikten sonra tekrar indirirsen yine onaylaman gerekiyor. Çünkü bu benim kullandığım ilk VPN değil diğeride Premium sunuyordu fakat ücretsiz kullandıkça bir hesap var mı yok mu ortada o belli olmuyor.

VPN kullanacaksanız lütfen yan sanayii (fast, super fast, rocket, secure) gibi isimleri olan VPN'leri kullanmayın. ProtonVPN kullanabilirsiniz, Surfshark kullanabilirsiniz veya kendi sunucunuzu alıp OpenVPN kurabilirsiniz. Bunun dışındaki VPN'lerin çoğu zaten veri kaçırıyor, hatta ücretsiz olanların neredeyse hepsi.

VPN kullanacaksanız lütfen yan sanayii (fast, super fast, rocket, secure) gibi isimleri olan VPN'leri kullanmayın. ProtonVPN kullanabilirsiniz, Surfshark kullanabilirsiniz veya kendi sunucunuzu alıp OpenVPN kurabilirsiniz. Bunun dışındaki VPN'lerin çoğu zaten veri kaçırıyor, hatta ücretsiz olanların neredeyse hepsi.
haklısınız bundan sonra çok daha dikkatli olacağım, üst mesajımda onlarla olan mailleşmemi attım o konuda ne düşünüyorsunuz ?

Geri
Yukarı