Ücretsiz ya da ucuz forum sistemi önerisi

utknmz

Kilopat
Katılım
9 Ağustos 2014
Mesajlar
88
Yer
.tmp
Merhaba arkadaşlar, kendime ait bir sitem mevcut. Bu sitenin alt kategorisi olarak bir forum kurmak istiyorum. XenForo fiyatının çok fazla geldiğini söyleyebilirim. Şu anki fiyatı tam olarak 160 dolar, bunu şu an verebilecek bir altyapım yok.

Ucuz bir forum sistemi ya da ücretsiz ne kurabilirim? Kuracağımız forum tamamen SEO odaklı olması adına ücretsiz olarak kurulan forumlarda SEO desteği mevcut değilse, yani Google aramalarına girmeyecekse boşuna uğraşmayalım.

Google aramalarına hızlı cevap verebilecek bir sisteme ihtiyacım var.

Önerileriniz nedir?
 
KS
KS
utknmz

utknmz

Kilopat
Katılım
9 Ağustos 2014
Mesajlar
88
Yer
.tmp
Flarum kurun bence modern sistemler arasında en iyisi.
Bir araştırmasını gerçekleştireceğim.
Hepsi Google aramasında çıkar. MyBB veya phpBB'ye bakabilirsiniz. İkinci el XenForo lisansı da satılıyor olmalı. Hiçbiri XenForo'nun yerini tutamaz.
Eveti Xenforo yerini hiçbiri tutamaz, ancak şu an o kadar ücreti ödemek mantıksız geliyor. Bir de ya tutmazsa sorunu var kafamda.

İkinci el Xenforo için biraz kafam karışık, lisans yenileme ücreti tam olarak ne kadar onu da araştırmam lazım. Yakın tarihli alırsam yandık demektir. :)
 

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Katılım
14 Ağustos 2010
Mesajlar
74.363
Makaleler
191
Çözümler
1.752
Yer
İstanbul
95$ ama güncellemek istemediğiniz sürece satın almak zorunda değilsiniz:

1643183629611.png
 

Vegas

Kilopat
Katılım
9 Eylül 2015
Mesajlar
3.214
Makaleler
1
Çözümler
28
Teşekkür ederim. O zaman demek oluyor ki, ikinci el bir lisans bulacağım.
Forum yazılımı geleneksel tarzda olsun istiyor ve projeye tam güvenmiyorsanız MyBB tercih edebilirsiniz. Eğer proje başarılı olursa Merge bulunuyor, XenForo'ya geçiş yaparsınız.

MyBB yazmamın sebebi Türkçe topluluğun diğerlerine nazaran daha fazla olması, kaynak bulmakta zorluk çekmezsiniz.Ek olarak Flarum'un da Türkçe doğrulanmış topluluğu bulunuyor: Flarumtr.com
 

Procon1337

Kilopat
Katılım
2 Mayıs 2015
Mesajlar
1.254
Çözümler
7
MyBB tema desteği iyidir ve Türkçe topluluğu gelişmiştir, eğer destek, ücretli özel yapım vb. şeyler gerekirse yaptıracak kalifiye insan bulmanız kolay olur.
 
Yukarı