Ücretsiz yüksek sistem gerektirmeyen MMORPG oyun tavsiyeleri

Burak Sirel

Centipat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Meslek
Güvenlik Müdürü & AVM Müdür Yardımcısı & Satış Pazarlama Eğitmeni
Merhaba arkadaşlar.

Beni uzun süre sürükleyecek, sabah akşam başından kaldırmayacak bir MMORPG oyunu arıyorum.
Ücretsiz olması ya da en fazla 100 ₺ olması gerekiyor.

Şimdiden teşekkür ederim.

*****Black Desert Online***** : Eğer oyunu bir kez aldıktan sonra premium olmadan idare ederim diyorsanız, saatlerinizi rahatlıkla eritebileceğiniz harika bir grinding oyunu. Çok ama çok ama çooook fazla şey var yapılabilecek. Ben EU sunucusunda oynuyorum. TR'den daha keyifli geliyor bana. Oyuncu kitlesi olarak söylemiyorum bunu. Genelde sunucu bakımları, lag spike vb şeylerle daha az karşılaştığım için söylüyorum. Eğer imkanınız varsa size de EU'da başlamanızı tavsiye ederim. Tabii oyunu ilk kez alırken steam hesabızınıza VPN ile girmeniz ve bölgenizi Avrupa'dan bir yer olarak ayarlayıp EURO bölgesinden satın almanız gerekli. Ya da basitçe sadece BDO için farklı bir Steam hesabı açmanız da daha kısa ve mantıklı bir yol olabilir.

The Elder Scrolls Online : Şu anda indirimde. Tüm paketleri içeren bir bundle 220 TL'den 65 TL'ye düşmüş durumda. Bana oynanışı bir miktar kalas gelmiştir bu oyunun. Ancak çok fazla seveni var. Elder Scrolls evrenini seven birisi için, başlamak şu an ciddi bir fırsat. Ben de 1000 saat civarı oynadım. Oynadığım için de mutluyum. Ama dediğim gibi ilk başta kontroller biraz garip hissettirdi bana. Belki size çok daha normal gelir.

Albion Online : Bildiğiniz üzere ücretsiz oldu. Uzun saatlerce oynanabilecek yine güzel pvp-grinding karşımı bir oyun. İzometrik olması, telefondan desteklenmesi ve oynanabilmesi (combat biraz zor oluyor tabii ama diğer günlük işler kolayca telefondan da hallediliyor) bence büyük bir artı. PC'den yorulduğunuzda köşenize çekilip, bir kahve yapıp telefonunuzdan ticaretinizi, toplama işlerinizi vs halletmek epey keyifli.

Ultima Online : Malum yaşı yeten ve yetişen neslin en sevdiği oyundur kendileri. Üstelik uzun zaman ve emek istediği için, eskilerden de olsa hatırlatmak istedim. Özellikle şu anda yabancı UO Evolution ve UO Forever shardları günlük 1000 kişilik aktif oyuncuya sahip. Eğer zamanında ilgilendiyseniz Ultima Online ile, bir göz atın derim.

Path of Exile : Bu oyun bir MMORPG değil, daha çok Acion RPG türünde. Ancak uzun saatler harcamak için yine güzel bir seçim olabilir. Aklınızın bir köşesinde bulunsun diye ekledim listeye.

*****Black Desert Online*****: Eğer oyunu bir kez aldıktan sonra Premium olmadan idare ederim diyorsanız, saatlerinizi rahatlıkla eritebileceğiniz harika bir grinding oyunu. Çok ama çok ama çooook fazla şey var yapılabilecek. Ben eu sunucusunda oynuyorum. TR'den daha keyifli geliyor bana. Oyuncu kitlesi olarak söylemiyorum bunu. Genelde sunucu bakımları, lag spike vb şeylerle daha az karşılaştığım için söylüyorum. Eğer imkanınız varsa size de Eu'da başlamanızı tavsiye ederim. Tabii oyunu ilk kez alırken Steam hesabızınıza VPN ile girmeniz ve bölgenizi Avrupa'dan bir yer olarak ayarlayıp Euro bölgesinden satın almanız gerekli. Ya da basitçe sadece bdo için farklı bir Steam hesabı açmanız da daha kısa ve mantıklı bir yol olabilir.

the elder scrolls Online: Şu anda indirimde. Tüm paketleri içeren bir bundle 220 TL'den 65 TL'ye düşmüş durumda. Bana oynanışı bir miktar kalas gelmiştir bu oyunun. Ancak çok fazla seveni var. Elder scrolls evrenini seven birisi için, başlamak şu an ciddi bir fırsat. Ben de 1000 saat civarı oynadım. Oynadığım için de mutluyum. Ama dediğim gibi ilk başta kontroller biraz garip hissettirdi bana. Belki size çok daha normal gelir.

albion Online: Bildiğiniz üzere ücretsiz oldu. Uzun saatlerce oynanabilecek yine güzel pvp-grinding karşımı bir oyun. İzometrik olması, telefondan desteklenmesi ve oynanabilmesi (combat biraz zor oluyor tabii ama diğer günlük işler kolayca telefondan da hallediliyor) bence büyük bir artı. PC'den yorulduğunuzda köşenize çekilip, bir kahve yapıp telefonunuzdan ticaretinizi, toplama işlerinizi vs halletmek epey keyifli.

ultima Online: Malum yaşı yeten ve yetişen neslin en sevdiği oyundur kendileri. Üstelik uzun zaman ve emek istediği için, eskilerden de olsa hatırlatmak istedim. Özellikle şu anda yabancı uo evolution ve uo forever shardları günlük 1000 kişilik aktif oyuncuya sahip. Eğer zamanında ilgilendiyseniz ultima Online ile, bir göz atın derim.

path of exile: Bu oyun bir MMORPG değil, daha çok acion RPG türünde. Ancak uzun saatler harcamak için yine güzel bir seçim olabilir. Aklınızın bir köşesinde bulunsun diye ekledim listeye.

Teşekkür ederim yanıt için emek verip uzun uzun yazmışsınız var olun.
the elder scrolls Online ve Black Desert Online oyunlarım var. Bdo'yu çok uzun süre oynadım ve çok para harcadım. Ama sağlık sebeplerim yüzünden ara vermek zorunda kaldım. Tekrar oyuna döndükten sonra harcadığım para ve emeğin kaybolmuş olduğunu gördüm. Oyun destek ekibi de yardımcı olmadı. Bu yüzden sinirlendim ve bıraktım. Eso' yuda Bdo'dan önce almıştım. Alternatif olsun diye ama PS4'de almıştım. PS4'ü satınca o güzelim hesabım gitti doğal olarak PC'de yeni bir hesap açmak zorunda kaldım. Bu seferde o sıktı beni, yaptığım şeyleri bir daha yapmak, yeniden yüksek levellere kasmak vs zoruma gitti açıkçası.

Şimdi ise sizin değerli önerilerinizi dinleyeceğim ve tavsiye ettiğiniz diğer oyunları indirip deneyeceğim. path of exile hariç. Onu denemiştim, çok karışık geldi ve sildim. Ama sakin kafa ile bir kez daha deneyebilirim tabii ki.

Yanıt için tekrar çok teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı